reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Captain Marvel filminin Goose çözümü ortaya çıktı

Captain Marvel filminin gizli ve şirin yıldızı Goose’un nasıl beyaz perdeye taşındığı izleyicilerin zihnini kurcalayan sorulardan biriydi. Sonunda Goose karakterinin nasıl sinemaya aktarıldığı kesinlik kazandı.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse Goose, Captain Marvel’ın hikayesinde oldukça büyük bir rol oynadı. Goose, Carol Danvers ve Nick Fury’nin PEGASUS üssüne varmasıyla karşımıza çıkıyor ve onların peşine takılıyordu. Daha sonra onun sıradan bir kedi olmadığını, aslında uzaylı Flerken ırkından geldiğini öğrenmiştik. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir kedi gibi duruyor fakat ağzından ahtapot kolları çıkartabiliyordu. Hatta bu ahtapot kollarıyla düşmanlarını alt edebiliyordu. Üstüne onun midesinde farklı bir boyutun yer aldığını, Tesseract’ı bu şekilde yuttuğunu biliyoruz.

Kısacası nereden bakarsanız bakın Goose oldukça enteresan bir karakter. Peki ama bu karakteri ekrana yansıtabilmek için Marvel nasıl bir yöntem kullandı? VFX teknisyeni Chris Townsend bu konudaki merakımızı gidercek bir açıklamaya imza attı. Goose’un beyaz perdeye taşınma sürecini şu sözlerle özetledi: “Captain Marvel filminde Goose karakterinin yer aldığı 100’den fazla kare var. Bunlardan 70, 80 tanesi de CGI.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Marvel stüdyoları Goose karakterinin hakkını verebilmek için fazlasıyla çaba harcamış. Elbette Marvel pek çok karakteri CGI ile beyaz perdeye yansıtıyor. Fakat Goose’u basit bir kedi olarak görüp, bu kadar uğraşmamaya karar verebilirlerdi. Onlar tam tersini tercih etti.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı

C