reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarına göre Tyrion Lannister’ın en büyük hatası

Game of Thrones final sezonuyla karşımıza çıkalı çok oldu fakat yaşananlar ve yapılan hatalar hala konuşuluyor. Hala gündemdeki karakterlerden biri de Tyrion Lannister.

Tyrion Lannister’ın Westeros’taki en zeki insanlardan biri olduğunu söylersek, abartmış olmayız. Hayatı boyunca elde ettiği ayrıcalıklar ve gördüğü ayrımcılığın yanında onu bu kadar uzun süre hayatta tutan kesinlikle keskin zekası oldu. Buna rağmen Tyrion’ın zaman zaman çok büyük hatalar yaptığını da gördük. Bunlardan biri finalde Demir Taht’a Bran Stark’ın oturmasını teklif edişiydi. Fakat hayranlara göre onun en büyük hatası kesinlikle bu değil.

Game of Thrones hayranlarının kararı net

Tyrion Lannister’ın hikayesindeki büyük değişiklik onun Daenerys Targaryen’den taraf olmasıyla yaşandı. Lannister ismini bir kenara bırakıp, tahtta olan kendi ailesine karşı mücadele vermeye başladı. Başlangıçta onun bu kararı doğru bir hamle gibi hissettiriyordu. Fakat final sezonunda yaşananların ardından karakterin büyük bir hata yaptığı ortaya çıktı. İkinci büyük hatası ise Daenerys Targaryen’e karşı harekete geçmeye çalışan Varys’e ihanet etmesi oldu. Onun planlarını açık ederek öldürülmesine sebep oldu. Bu büyük acının üstüne Daenerys Targaryen’in tüm King’s Landing’i katletmesi eklenince onun en büyük hatasının Daenerys’e güvenmek olduğunu söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinde tahta Bran Stark’ı aday göstererek yine yanlış kişiye güvendiğine dair şüphelerimiz var. Fakat son bölümden sonra neler yaşandığını öğrenmemiz hiçbir zaman mümkün olmayacak.

İlginizi çekebilir

 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı