reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones senaryosundaki Cersei ve Jaime Lannister detayı

Çok eleştirilen Game of Thrones finalinde Cersei Lannister ve Jaime Lannister‘ın ölümünü daha anlamı kılan bir detayın senaryoda gizli kaldığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un finalden önceki bölümünde büyük bir mücadele yaşandı. Daenerys Targaryen‘in King’s Landing’e acımasızca saldırmasıyla insanlar acı içinde öldü. Bu mücadelenin sonunda ölenler arasında Cersei Lannister ve Jaime Lannister da yer alıyordu. Ancak ikilinin ölümü beklediğimizden çok daha yavan gerçekleşti. İçinde bulundukları bina üzerlerine yıkıldı ve öldüler. Sonrasında Tyrion Lannister onları bulduğunda ikili eğer birkaç adım ileri gitseymiş kurtulabilirlermiş gibi bir tablo ortaya çıkmıştı. Hatta bu durum dizinin hayranları tarafından fazlasıyla eleştirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalindeki ölümün perde arkası

Insider‘ın haberine göre Game of Thrones’un senaryosu Los Angeles’taki Writers Guild Foundation Shavelson-Webb Library‘de yer alıyor. Bu senaryoda izleyicilerin göremediği bazı detaylar yer alıyor. Tyrion Lannister’ın kardeşlerinin cesetlerini bulduğu sahnede Cersei ve Jaime’nin sadece üzerlerine yıkılan bina yüzünden ölmediği anlaşılıyor. İkili aynı zamanda ejderha ateşi sebebiyle yanarak can veriyor. Bu da onların kafa tasarının alevden simsiyah bir renk almasıyla tanımlanıyor. Ejderha ateşinin saatlerde devam eden bir yangına neden olduğu ve hayatta kalma ihtimali olan herkesi öldürdüğü anlaşılıyor. Fakat Game of Thrones son sezonunda yayınlanan bölümde cesetleri görmüyoruz. Sadece kardeşlerine bakıp ağlayan Tyrion Lannister karşımıza çıkıyor. Üstelik içinde bulunduğu oda saatlerde yanmış gibi durmuyor. Dolayısıyla izleyicilerin tüm bu detayları kendi kendine tahmin etmesi imkansız.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı