reklamı kapat

POPÜLER

Michael Jackson ve Freddie Mercury’nin yarım kalan düeti 33 yıl sonra piyasada

Pop ve rock müziğin iki efsane ismi, Freddie Mercury ve Michael Jackson 1981 yılında bir araya gelerek çeşitli parçalar üzerinde çalışmış, ancak ikilinin yoğun programları tekrar toplanıp bu parçaları bitirmelerine mani olmuştu. Genç yaşta aramızdan ayrılsalar da kitleleri hala etkilemeye devam eden bu iki sanatçının tek bir parçası telif sorunları nedeniyle sadece Freddie Mercury’nin vokalleriyle piyasaya sürülmüştü. Ancak yıllardır süren merakımız sonunda bitiyor; There Must Be More To Life Than This adlı parça sonunda iki dehanın da vokalleriyle resmi olarak yayınladı.

QueenForever
Freddie Mercury’nin kaybının ardından gruptan bass gitarist John Deacon’ın da ayrılmasıyla iki kişi kalan Queen, çalışmalarına hiçbir zaman ara vermedi. Gerek yeni besteler yapan, gerek eski parçaları ufak değişikliklerle bize yeniden hatırlatan ikili, önümüzdeki kasım ayında 2 diskten Queen Forever adlı yeni bir albüm yayınlayacağını açıkladı. Bununla birlikte albümdeki Freddie Mercury ve Michael Jackson’ın yarım kalmış düeti de sonunda tamamlanarak yayınlandı. Sanatçıların sıkı takipçileri, resmi olmayan sürümü YouTube gibi kanallarda uzun yıllardır bulunan bu düeti şimdi tamamlanmış haliyle dinleyebilir. Gerçi ikili hala hayatta olsa parçayı bu şekilde mi tamamlardı bilemiyoruz, şimdiki haliyle Brian May’in gitarsever eli anında hissediliyor.

Bir araya zaten zorlukla gelen bu ikilinin parçaları ilk seferde tamamlayamamasının da ilginç bir hikayesi var. Michael Jackson’ın Neverland’den önce yaşadığı çiftlikteki stüdyolarında yapılan kayıtlar sırasında, Jackson çok düşkün olduğu lamasını stüdyoda dahi yanından ayırmak istememiş. Lamanın tükürmelerine sadece birkaç gün dayanabilen zavallı Freddie Mercury de, en iyisi daha sonra devam edelim diyerek kendi çalışmalarına geri dönmüş.