reklamı kapat

POPÜLER

blackberry

BlackBerry Mercury’nin duyuru tarihi açıklandı

BlackBerry’nin marka haklarını TCL’in almasının ardından ortaya çıkan ilk telefon BlackBerry Mercury, uzun bir süredir bekleniyor. Hakkında bazı iddialar ortaya atılmasının ardındand geçtiğimiz CES fuarında prototip olarak kendisini gösteren cihazın resmi olarak duyurulacağı tarih nihayet belli oldu. Görünüşe bakılırsa uzun süre beklememize gerek kalmayacak.

CES 2017’de görünen prototipte Qualcomm Snapdragon 625 işlemciye yer verildiği görülmüştü. 3 GB RAM bulunan cihazda tıpkı Priv’de olduğu gibi 18 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunurken ön tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera bizleri karşılıyordu.BlackBerry Mercury’nin en çok dikkat çeken yanlarından biriyse klavyesi. Zira ekrana dokunmaya bile gerek kalmadan yalnızca klavye üzerinde sağa, sola, yukarı ve aşağı parmağımızı kaydırarak menüler arasında geçiş yapılabilmesi kullanımı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Teknik özellikleriyle orta segmente konumlandırılan cihazın pek fazla öne çıkan özelliği bulunmasa da iyi bir fiyatlandırmayla satılması halinde iyi işler yapması mümkün görünüyor.


Android işletim sistemiyle gelecek olan telefonun teknik özellikleri prototipten biraz da olsa farklı olabilir mi henüz bilinmiyor. Ayrıca Mercury’nin prototip için koyulan bir isim mi yoksa telefonun gerçek ismi mi olduğu da cevap bekleyen sorular arasında. Tüm bu soruların cevabını alabilmemiz için 25 Şubat tarihindeki BlackBerry sunumunu beklememiz gerekiyor.

 

YORUMLAR