reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

blackberry

BlackBerry Mercury iddialı bir kamerayla geliyor

BlackBerry’nin yeni telefonu Mercury ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Günümüzde akıllı telefonların kamerası büyük önem taşıdığından üreticiler bu alana ayrı bir özen gösteriyor. TCL tarafından marka hakları satın alınan BlackBerry’nin yeni telefonu da kamera konusunda iddialı bir model olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Advertisement

Belirtilenlere göre BlackBerry Mercury‘nin kamerası Google Pixel ile aynı olacak. Bilindiği üzere Google Pixel’in kamerası dünyanın en iyi akıllı telefon kameralarından biri olarak gösteriliyor. Düşük ışıkta başarılı fotoğraflar çekebilen kamera teknoloji dünyasında büyük yankı bulmuştu. BlackBerry de aynı kamerayı kullanmaya hazırlanıyor. Sony IMX378 sensörün yer aldığı cihazın 12 megapiksel çözünürlüğünde arka Samsung S5K4H8 kamerası bulunuyor. Bu kamerayla 4K çözünürlüğünde video çekimi gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Tabii ki aynı lensin kullanılması birebir aynı görüntü kalitesinin alınabileceğin anlamına gelmiyor. Zira donanımın yanında yazılımın kalitesi de görüntü açısından hayati bir önem taşıyor. Eğer BlackBerry’nin görüntü işleme yazılımı yeterince iyi çalışmazsa Google Pixel ile denk bir kamera görmemiz hayal olabilir. Öte yandan CES’te Mercury’nin prototipini deneyenlerin cihazın kamera performansından memnun kaldığını da sözlerimize ekleyelim. Cihazın ön tarafında ise Samsung S5K4H8 sensör bulunuyor ve 8 megapiksel çözünürlük sunuyor. BlackBerry Mercury’nin MWC 2017’de tüm detaylarıyla tanıtılması bekleniyor.