reklamı kapat

POPÜLER

huawei watch

Huawei Watch 2 için geri sayım başladı

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Huawei Watch, o dönemde özellikle kaliteli ekranı ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Akıllı saat satışları yüksek bir seviyede olmadığı için çoğu pazarda ilgi görmemesine karşın yine de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Cihazın piyasaya sürülmesinin üzerinden 2 yıl geçti ve  yeni Huawei Watch 2 ufukta göründü.

Piyasaya sürülecek olan cihazlarla ilgili bilgileri önceden sızdırmasıyla bilinen Evan Blass, Huawei Watch 2 ile ilgili bazı iddialarda bulundu. Belirtilenlere göre Huawei Watch 2, önceki modele göre daha spor bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1,4 inçlik ekranla geleceği belirtilen saatte SIM kart desteğinin de bulunacağı söyleniyor. Böylece herhangi bir Wi-Fi ağına bağlı olunmadığında ve hatta telefonla bile bağlantı yapılmadığında saatin tüm özelliklerinden faydalanılabileceği belirtiliyor.

İşletim sistemi olarak Huawei’nin Android Wear’dan vazgeçmesi düşünmüyor. Önceki saatin Android Wear’lı olması ve Android 2.0 yayınlanmak üzereyken bu saatle ilgili iddiaların ortaya çıkması da bunu doğrular nitelikte. Google, Android Wear 2.0’ı 9 Şubat tarihinde kullanıma sunacak. Bu tarihte LG’nin yeni saatlerini gösterebileceğini sizlere aktarmıştık. Huawei Watch 2’nin de yine bu tarihte tanıtılması bekleniyor. Cihazla ilgili söylenenleri şimdilik bir iddia olarak kabul etmekte fayda var. Detaylı bilgileri öğrenmemiz için birkaç hafta daha beklememiz yeterli olacak gibi görünüyor.