reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sanal gerçeklikte Queen konserine davetlisiniz: VR The Champions

Gelmiş geçmiş en efsane gruplardan biri olan Queen, günümüzde halen milyonlarca hayrana sahip ve şarkıları dilden dile dolaşıp nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor. Eğer yaşınızdan dolayı Queen’i sahnede izleme imkanı bulamadıysanız veya o dönem yaşayıp da konsere gidemediyseniz size iyi bir haberimiz var. Çünkü Queen konserini VR ile sanki konserdeymişsiniz gibi izlemeniz artık mümkün. 

Advertisement

Tabii burada küçük bir detayı atlamamakta fayda var. Malum, Queen’in aktif olduğu dönemlerde VR teknolojisi bir yana dursun yüksek çözünürlüklü kameralar bile yoktu. Dolayısıyla bir Queen konserini VR’a aktarmak mümkün değil. Bu nedenle Queen konserinin benzer bir atmosferi yeniden yaratılmış durumda. 2016 Mayıs ayında Barselona’da yer alan Palau Sant Jordi’de çekilen VR The Champions isimli konserin görüntülerinde Queen’in efsane solisti Freddie Mercury’nin yerine Adam Lambert bulunuyor. Konserde We Will Rock You, Radio Ga Ga ve tabii ki We Are The Champions gibi ünlü parçalar yer alıyor.

VR The Champions’ta 360 derece konser deneyimi sunuluyor. Havadan konser alanı iyice detaylı şekilde görülebiliyor. 4K çözünürlüğünde kaydedilen görüntülerde ses kalitesi de üst düzeyde. Böylece görüntüler kadar ses de etkileyici. VRTGO üzerinden satılan konseri 10 dolara buradan satın alabilir ve sanal gerçeklik cihazlarında, mobilde ve internet tarayıcı üzerinde izleyebilirsiniz.