reklamı kapat

POPÜLER

Bohemian Rhapsody Queen

Queen filmi Bohemian Rhapsody’den önemli başarı

Queen grubunun hikayesini beyaz perdeye taşıyan Bohemian Rhapsody geçtiğimiz haftalarda vizyona girip izleyicileri ikiye böldü. Buna rağmen elde ettiği gişe hasılatıyla rekor kırmayı başardı.

Yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstlendiği Bohemian Rhapsody eleştirmenlerin beğenmediği, izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği işlerden biri oldu. Film Queen grubu adına pembe bir portre çizip Freddie Mercury’i tam anlamıyla ele almamakla suçlansa da, bu sorunlar gişedeki kazancı olumsuz yönde etkilememiş gibi görünüyor. Ülkemizde 2 Kasım‘da vizyona giren Bohemian Rhapsody gişede oldukça sağlam adımlarla ilerliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Box Office Mojo‘nun paylaştığı verilere bakılırsa film bu süreçte 540 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Üstelik bu filmin çekimleri için ayrılan bütçe sadece 52 milyon dolardı. Bu açıdan bakınca film harcanan miktarın 10 katı bir kazanç elde etmiş oluyor. Bu durum 20th Century Fox‘un yüzünü güldürmekle kalmadı. Bohemian Rhapsody’nin önemli bir rekoru ele geçirmesine vesile oldu. Queen’i konu eden film sinema tarihinin en çok izlenen müzik odaklı biyografi filmi oldu. Zirve bir süredir Straight Outta Compton filmine aitti. Fakat Bryan Singer’ın yönettiği filmin liderliği ele geçirmesi uzun sürmedi. Bakalım Bohemian Rhapsody’nin toplam gişe kazancı nasıl olacak?

İlginizi çekebilir

Bohemian Rhapsody fragmanı