reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X Huawei Mate 30 Android
Huawei Mate X Huawei Mate 30 Android

Huawei, yeni dönem için Gmail’e alternatifi buldu!

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro ve katlanabilir telefon Mate X için için Android lisansı alınamadı. İşte bu yüzden Google servislerine alternatif bakılıyor.

Amerika ambargosu altında bulunan Huawei, kesin olarak Huawei Mate 30 / Pro ve katlanabilir telefon Mate X için Google’dan Android lisansı alamadı. Bunun anlamını artık biliyorsunuz. Telefonlar bu yüzden kutularından açık kaynak Android ile çıkacak. Aynı zamanda telefonlarda Play Store uygulama marketi olmayacak ve Chrome, Gmail, YouTube ile Maps gibi popüler uygulamalar ön yüklü gelmeyecek ya da henüz tam olarak netleşmemiş olmasına rağmen kullanılamayacak. Ayrıca cihazlar birçok başka Android uygulamasının da çalışmak için ihtiyaç duyduğu “Google Play Services” olmadan karşımıza çıkacak. İşte bu durum nedeniyle firma kendi uygulama marketi AppGallery için uygulama alternatifleri arıyor. Yeni açıklamalara göre firma ProtonMail e-posta uygulamasını hem AppGallery içerisine almayı planlıyor hem de gelecek cihazlarında ön yüklü olarak sunmak için çalışmalar yapıyor. Şu an iOS ve Android platformlarında aktif olarak yer alan İsviçre merkezli ProtonMail, güvenli bir seçenek oluşturuyor ve gönderilen e-postaları şifreleyerek ciddi koruma sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Amerika – Çin savaşından kötü etkileniyor

Bu durum da yeni telefonlar için çok kötü görünüyor. Bu durum nedeniyle Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerini global pazarda hemen satışa sunmayacağı aktarılan firma, işleri biraz olsun yoluna koymadan Çin dışında satış istemiyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in yeni modeli