reklamı kapat

POPÜLER

Apple YouTube

Apple’ın 10 Eylül etkinliği için sürpriz YouTube hamlesi

Teknoloji devi Apple, 10 Eylül etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu etkinlik için firmadan sürpriz bir YouTube hamlesi geldi.

Apple Park içindeki Steve Jobs Theater bünyesinde yapılacak etkinlikte, birçok yeni ürünün tanıtılması bekleniyor. İşte bu etkinlik bu yıl firma tarihinde ilk defa YouTube üzerinden canlı olarak yayımlanacak. Daha önce Apple’ın sadece kendi sistemi üzerinden yayımladığı etkinlik, bu sefer YouTube üstünden çok daha geniş bir kitleye hitap edecek gibi görünüyor. Yeni etkinlikte en çok yeni iPhone 11 ailesi merak uyandırıyor. Şimdiye kadar elde edilenlere baktığımız zaman telefonlar iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max isimlerini taşıyor. Pro’lara OLED, 11’e ise LCD ekran koyacak Apple, Pro’ların arkasına üçlü kamera, 11’in arkasında ise çiftli kamera koyuyor. Pro modellere ters kablosuz şarj koyacak denilen firmanın, modellerin Face ID yüz tanıma sistemini de ciddi şekilde geliştirdiği aktarılıyor. Sensör artık yatayda bile etkili algılama yapabiliyor deniyor ve bu çok güzel görünüyor. Tasarımları arka kamera modülleri haricinde değişmeyecek telefonlar, güçlerini A13 Bionic‘den alacak bilgileri geliyor. Firmanın yeni tasarıma 2020 modelleriyle geçeceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple etkinliğinde beklenen diğer ürünlere bakarsak

Gelen bilgiler doğru çıkarsa iki yeni 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro geliyor. Modellerin arkasında üçlü kamera olacağı belirtiliyor. Bu modellerin 2020’ye kalma ihtimali de bulunuyor. Aynı zamanda yeni 16 inç MacBook Pro‘nun de 10 Eylül etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Hepsinin yanında bir Apple Watch Series 5 de gelecek gibi görünüyor. Yeni saatin titanyum ve seramik gövde malzemesi kullanacağı belirtiliyor.

Canlı Yayın