reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de de beklenen Meizu 17 ve 17 Pro arasında ne fark var?

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni modelleri Meizu 17 ve 17 Pro, aralarında tam olarak hangi farkları taşıyor? İşte cevap;

Resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemileri Meizu 17 ve 17 Pro, firmanın resmi paylaşımları ile gündemden düşmüyor. İşte bu modeller arasında aktarıldığı kadarıyla dört temel fark yer alıyor. Yani genel olarak ortak bir tasarım ve donanım altyapısı üstüne kurulan telefonlardan 17 Pro, ilk olarak mCharge isimli hızlı kablosuz şarj ile fark yaratıyor. Buna ek olarak telefonun 17’den farklı olarak LPDDR5 RAM kullandığı da aktarılıyor. Bir diğer fark ise seramik arka bölüm oluyor. Bu açıdan 17 Pro çok daha premium bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Son fark ise görüntüleme tarafında karşımıza çıkıyor. Çünkü 17 Pro modelinin arkasında bir 3D derinlik sensörü yer alıyor. Firmanın kısa süre önce resmi olarak 3D derinlik sensörü ile geldiğini duyurduğu cihaz, halen burada yeni iPad Pro’lar gibi LiDAR tarayıcı kullanıyor olabilir deniyor. Bu derinlik algılama altyapısı ile özellikle çok iyi portre modu sunacak izlenimi oluşturan Meizu 17 Pro, gerçekten merak uyandırıyor. Her iki telefonun da gücünü Snapdragon 865 işlemciden aldığını ve 90 Hz AMOLED ekranlar kullandığını tekrardan belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 ve 17 Pro’nun tasarımı ise daha önce ortaya çıkmıştı

Tekrar kısaca hatırlamak adına yeterince ince çerçevelere sahip olduğunu gördüğümüz amiral gemisi telefonlar, ön kamerayı üst çerçevede değil sağ tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden modeller, şimdilik halen sadece iki farklı renk seçeneğiyle görünüyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi firmanın burada daha fazlasını sunması bekleniyor. Bu modellerden sadece normal 17’nin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Fakat yine de 17 Pro için kapının kapanmadığını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi