reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17 serisi hakkında verilen güzel teknik detay

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni modelleri Meizu 17 ve 17 Pro, hakkında güzel bir teknik detay daha paylaşıldı.

Resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemileri Meizu 17 ve 17 Pro, firmanın resmi paylaşımları ile gündemden düşmüyor. Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz telefonlar, firmanın yeni paylaşımına göre gelişmiş bir stereo hoparlör sistemiyle yolda bulunuyor. Burada üçüncü jenerasyon ultra-linear stereo hoparlör kullandığı aktarılan amiral gemileri, bu açıdan özellikle bass konusunda çok iddialı deniyor. Aynı zamanda yüksek ses verebildiği de aktarılan telefonlar, gerçekten büyük merak uyandırmayı sürdürüyor. Telefonların şu an sadece fiyatları bilinmiyor. Ancak cihazların yüksek fiyat-performans dengesi sunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 ve 17 Pro arasında ne farklar var

Kısa süre önce netleştiği kadarıyla modeller arasında dört temel fark yer alıyor. Genel olarak ortak bir tasarım ve donanım altyapısı üstüne kurulan telefonlardan 17 Pro, ilk olarak mCharge isimli hızlı kablosuz şarj ile fark yaratıyor. Buna ek olarak telefonun 17’den farklı olarak LPDDR5 RAM kullandığı da aktarılıyor. Bir diğer fark ise seramik arka bölüm oluyor. Bu açıdan 17 Pro çok daha premium bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Son fark ise görüntüleme tarafında karşımıza çıkıyor. Yine resmi olarak paylaşıldığı üzere 17 Pro modelinin arkasında bir 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu derinlik algılama altyapısı ile özellikle çok iyi portre modu sunacak izlenimi oluşturan Meizu 17 Pro, gerçekten merak uyandırıyor. Her iki telefonun da gücünü Snapdragon 865 işlemciden aldığını ve 90 Hz AMOLED ekranlar kullandığını tekrardan belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi