reklamı kapat

POPÜLER

Şaşırtan Samsung Galaxy S20 Plus vs Redmi Note 8 Pro oyun testi [Video]

Şaşırtan Samsung Galaxy S20 Plus vs Redmi Note 8 Pro “PUBG Mobile” testi [Video]

Exynos 990 işlemcili Samsung Galaxy S20 Plus ile MediaTek Helio G90T işlemcili Redmi Note 8 Pro, oyun testinde karşı karşıya geldi.

Samsung Galaxy S20 ailesi son haftalarda işlemci konusunda gündemden düşmüyor. Telefonlar satıldığı pazara göre iki farklı işlemci ile geliyor. Amiral gemileri birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. Biliyorsunuz bu iki işlemci arasında ciddi farkların olduğu sık sık aktarılıyor. Bu konuda Samsung normal kullanımda bir fark olmadığını aktarıyor ancak Mrwhosetheboss tarafından yapılan test bunun pek de öyle olmadığını gösteriyor. Testlere göre Snapdragon 865 işlemci, Exynos 990‘dan daha iyi performans veriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Aynı teste göre Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da aktarılıyor.

İşte bu konuda bir karşılaştırma da ilginç olarak Exynos 990 işlemcili Samsung Galaxy S20 Plus ile MediaTek Helio G90T işlemcili Redmi Note 8 Pro arasında yapıldı. Aralarında fiyat konusunda uçurumun olduğu cihazların PUBG Mobile üzerinde yapılan 60 Hz oyun testinin galini şaşırtıcı şekilde Note 8 Pro oldu. Genel olarak çok daha iyi / stabil bir performans ortaya koyan telefon, güçlü rakibini çok daha akıcı bir oyun deneyimi ile geçerek büyük ses getirdi. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz bu test, Exynos’a yönelik eleştirileri bir kez daha artırmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 8 Pro teknik olarak şu detaylara sahip

6,53 inç Full HD+ LCD ekranı bulunan yukarıda da belirttiğimiz gibi MediaTek Helio G90T işlemcili akıllı telefon, 6 GB/ 8 GB RAM ve 64 GB / 128 GB depolama seçenekleriyle geliyor. Önünde 20 megapiksel kamera bulunan telefon, arkasında ise 64 megapiksel + 8 megapiksel ultra geniş + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameralarını taşıyor. 64 megapiksel Samsung ISOCELL Bright GW1 sensörlü ana kamerasıyla oldukça dikkat çeken Pro, 18W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pile sahip.