reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Türkiye’de de beklenen Meizu 17 ve netleşen pil kapasitesi

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni akıllı telefonu Meizu 17, bu sefer pil kapasitesi ve beklenenden düşük kalan hızlı şarj değeriyle gündemde.

Firma tarafından resmi olarak 8 Mayıs tarihinde tanıtılacak yeni amiral gemisi Meizu 17, geçtiğimiz günlerde tasarımsal olarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmıştı. Tekrar baktığımız zaman rakipleri kadar olmasa da ince çerçevelere sahip olduğunu gördüğümüz amiral gemisi telefon, ön kamerayı üst çerçevede değil sağ tarafa konumlandırılan bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden model, arkasında dikey değil yatay konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi taşıyor. Bu kamera modülünün merkezinde bir ring yani halka flaş yer alıyor. Teknik olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den aldığı yüzde 100 kesin olan telefon, Qualcomm X55 modem ile 5G ve aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip.

90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kurulduğu bilinen Meizu 17, artık netleştiği üzere 4.500 mAh kapasitesinde bir pile sahip. Bu pil kapasitesi günümüz için yeterli ancak. Ancak telefon burada sadece 30W hızlı şarj desteğiyle geliyor. Daha önce 65W desteği olacak denilen telefon, 30W ile çok üzmese de rekabetin ciddi şekilde gerisinde kalıyor. Biliyorsunuz artık 65W destekli modeller bulunuyor. Hatta firmalar artık 30W’ı kablo değil kablosuz olarak sunmaya başlamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 merak edilen bir amiral gemisi konumunda

Modelin satış fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yok. Ancak fiyatın çok yüksek olması kesinlikle beklenmiyor. Yeni detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi