reklamı kapat

POPÜLER

Meizu 17

Türkiye ihtimali de olan Meizu 17 hakkında son detaylar

Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu’nun yeni akıllı telefonu Meizu 17, artık iyice detaylanmış durumda. İşte model hakkında bilinmesi gerekenler;

Daha erken beklenen ancak resmen 8 Mayıs tarihinde karşımıza çıkacağı açıklanan Meizu 17, firmanın aşağıdaki resmi paylaşımı ile tasarım konusundaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmış durumda. Görebileceğiniz üzere ince çerçevelere sahip olan amiral gemisi telefon, firmanın diğer modellerinden farklı olarak ön kamerayı üst çerçevede değil bir ekran deliğinde taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden model, arkasında ilginç olarak yatay konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi taşıyor. Bu kamera modülünün merkezinde bir ring yani halka flaş yer alıyor. Teknik olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alan telefon, Qualcomm X55 modem ile 5G ve aynı zamanda Wi-Fi 6 desteğine de sahip. 90 Hz yenileme hızına sahip bir OLED panel üstüne kurulduğu aktarılan Meizu 17, 4.500 mAh kapasitesine bir pil üstüne kuruluyor. Bu pilin çok yüksek bir hızlı şarj ile destekleneceği biliniyor. Burada 65W beklentisi yer alıyor.

Meizu 17

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu 17 yanında önemli bir aksesuar da tanıtılacak

Amiral gemisi ile 65W hızlı şarj sunacak bir GaN temelli ufak boyutlu bir şarj cihazı karşımıza çıkabilir deniyor. Elbette bu şarj cihazının telefonun kutusundan çıkması beklenmiyor. Peki bu şarj cihazı bu kadar yüksek şarj gücünü bu kadar ufak gövdede nasıl sunuyor? İşte bunun arkasında GaN yer alıyor. GaN yani yarı iletken malzeme gallium nitride, birim alanda alınan gücü ciddi düzeyde artırıyor. Bu silikon temelli olanlardan daha az parçaya ihtiyaç duyan altyapı, ufak boyutlarda ancak yüksek çıkış verebilen şarj cihazlarına imkan tanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Logitech’in dikkat çeken üçlü şarj ünitesi