reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Doblo

Tofaş Türkiye fabrikalarından sevindiren Doblo açıklaması

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. tarafından yapılan bir açıklama ile Türkiye’de oldukça sevilen Doblo modeli hakkında önemli bir gelişme paylaşıldı.

Ticari araç sınıfının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan Fiat Doblo, yerli üretim bir ticari araç olarak pazardaki liderliği sürdürüyor. Kullanışlı gövde tiplerinin yanında ekonomik motorlarlıyla ticari araç ihtiyacı olan kullanıcılara cevap veren model günümüz itibarıyla 1,3 ve 1,6 litre hacimli motorlar üzerinden satışa sunuluyor. Sevilen model geçtiğimiz aylarda çıkan bir dizi haber ile kullanıcılarını üzmüştü. Buna göre Doblo’nun üretimin sonlanacağı söyleniyordu. Tofaş cephesinden son gelen haberlere göre ise bu durum şimdilik rafa kaldırılıyor. Şirket dev bir yatırım ile modelin üretimini 2022 yılının sonuna kadar uzattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Doblo için 1.25 milyonluk üretim hedefi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada “Bu kapsamda en son 28 Mayıs 2013 tarihli özel durum açıklaması ile 2009-2021 olarak kamuya duyurulan proje süresi 2022 yılsonuna kadar uzatılmıştır. 2009-2020 döneminde proje kapsamında yaklaşık 1.1 milyon adet üretim gerçekleşmiş olup, yeni yatırımın ve süre uzatımının da katkısıyla tüm proje döneminde yaklaşık yüzde 75’i ihracat pazarlarına yönelik olmak üzere, yaklaşık 1.25 milyon adet üretim hedeflenmektedir” ifadelerine yer verildi.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler