reklamı kapat

POPÜLER

FIAT Doblo

210 kilometre menzil; elektrikli FIAT Doblo görevlere hazır

19 Kasım 2018

Vakko’nun kendi içerisindeki operasyonlarında kullanılmak üzere sipariş ettiği elektrikli FIAT Doblo, önümüzdeki süreç için umut vadediyor.

Ticari araç sınıfının ülkemizdeki en önemli pay sahiplerinden birisi olan FIAT Doblo, elektrik dönüşümünden üzerine düşem payı yavaş yavaş almaya başlıyor. FCA grubunun çekimser ve izleyici yaklaşım açısından ötürü nispeten daha yavaş ilerleyen bu süreç, Türkiye’de güzel bir örnekle gündeme gelmiş durumda. Bursa‘da yer alan Tofaş Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen tamamen elektrikli Doblo versiyonu Vakko’nun İstanbul’daki şehir içi operasyonlarında kullanılacak. Cargo versiyonu üzerinden geliştirilen otomobil 111 beygir güç ve 220 Nm tork üretirken, 30 kWs’lik bataryası sayesinde 210 km’ye kadar sürüş menzili sunabilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek için çalışmalara devam

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, geliştirilen projeyle ilgili olarak, “Avrupa Komisyonu verilerine göre Türkiye’nin son üç yıldır Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan şirketi konumundayız. Tofaş’ın Bursa’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilen elektrikli Fiat Doblo, Ar-Ge’mizin geleceğe yönelik çalışmalarından biri. Önümüzdeki yıllarda, elektrikli araç pazarı belirgin bir olgunluğa eriştiğinde, geliştirdiğimiz rekabetçi araçlarla topluma ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da yeni ürün fırsatlarına yönelik Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte, Vakko ile olan işbirliğimizden büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.