reklamı kapat

POPÜLER

Fiat E-Doblo

Fiat, E-Doblo ve E-Scudo’yu Türkiye’de satışa sundu

 - Güncelleme: 11 Aralık 2023 08:46

Türkiye’nin en önemli otomobil ve ticari araç üreticilerinden olan Fiat, E-Doblo ve E-Scudo’yu Türkiye’de satışa sundu.

Dünya’da yer alan habere göre Fiat Professional, E-Doblo ve E-Scudo ile elektrifikasyonu hafif ticari araç ürün gamına taşıyarak Türkiye hafif ticari araç pazarının sevilen ve tercih edilen modellerinin daha çevreci versiyonlarını tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. E-Doblo Cargo Maxi, aralık ayında lansmana özel 1 milyon 354 bin 900 TL‘den başlayan fiyatla satışa sunuluyor. E-Doblo’nun, 5 kişilik standart gövdesi 1 milyon 599 bin 900 TL‘den başlarken, 7 kişilik Maxi seçeneği ise 1 milyon 619 bin 900 TL ile satışa çıkıyor. Fiat’ın orta hafif ticari araç segmentindeki yeni modeli E-Scudo ise 1 milyon 749 bin 900 TL‘den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doblo’nun elektrik motoruna sahip yeni versiyonu olan E-Doblo, iki farklı gövde tipiyle bayilerdeki yerini alıyor. E-Doblo, 100 kW elektromotor ve 50 kW/h batarya kapasitesi ile WLTP döngüsünde birleşik 280 kilometrenin üzerinde ve şehir içinde 400 kilometreye varan menzil sunarken yüzde 80 batarya doluluk oranına hızlı şarj ile yarım saatte ulaşabiliyor.

Fiat’ın iş ve özel amaçlı kullanıma yönelik olarak sunduğu E- Doblo, sadece elektrikliye özel “Maxi” seçeneğiyle 7 kişiye kadar oturma kapasitesine sağlıyor. Yük taşımacılığına yönelik Cargo Maxi gövde seçeneği ise 750 kilogramlık istiap haddi ve sunduğu 3,9 metreküp taşıma hacmi ile 2 Europalet’in yan yana yüklenebilmesine imkan veriyor.

Fiat Professional’ın orta ticari araç segmentindeki yeni oyuncusu olan E-Scudo ise 75 kWh kapasiteli bataryadan beslenen, 100 kW güç ve 260 Nm tork üreten elektrik motoru ile birleşik 330 kilometre ve şehir içinde 420 kilometreye varan menzil sunuyor.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, yeni yüzde 100 elektrikli modelleriyle hafif ticari araç müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ve bu kapsamda sektöre öncülük ettikleri için mutluluk duyduğunu aktardı. Aytaç, şunları ifade etti:

“Fiat Professional olarak, orta ticari araç segmentindeki varlığımızı, geçtiğimiz yıl pazara yeniden sunduğumuz Scudo ve Türkiye’de ilk defa tüketiciler ile buluşturduğumuz Ulysse modelleri ile tazeledik. Bu yıl da haziran ayında yeni Doblo’yu tüketicilerle buluşturduk. Şimdi ise Doblo ve Scudo modellerimizin elektrikli motorla donatılan versiyonlarını pazara sunmanın memnuniyetini yaşıyoruz.

Hafif ticari araç segmentindeki başarımızı ve istikrarımızı elektrikli araçlarla desteklemek, Fiat Professional markasının sürdürülebilirlik vizyonu açısından değerli bir adım. Markanın elektrikli araç yolculuğundaki iki önemli modeli olan Doblo ve Scudo ile yüzde yüz elektrikli sürüş keyfini, tüketici dostu teknolojilerle bir araya getiriyor ticari araç kullanıcılarına daha ekonomik ve çevreci alternatifler sunuyoruz.” 

Fiat Professional’ın 2023 hafif ticari araç pazarındaki konumunu da değerlendiren Aytaç, “2023 yılı, ocak-kasım aylarında hafif ticari araç pazarından yüzde 25,5 pay aldık. Haziranda satışına başladığımız yeni Doblo’nun başarılı performansının yanı sıra Scudo ve Ulysse modellerimiz de tasarım ve fonksiyonelliğiyle Türk tüketicisi tarafından çok beğenildi. 2023 yılını elektrikli ürün gamımızı satışa sunarak kapatacağız, 2024 yılında da istikrarlı performansımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yeni Fiat modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli