reklamı kapat

POPÜLER

2021 Renault Megane
Renault Megane otomobil fiyatları
2021 Renault Megane Sedan

2021 Renault Megane Sedan tanıtıldı; Türkiye’de üretilen modeldeki makyaj değişimleri

Görünüm ve teknolojik destek konusunda çok daha zengin dinamikleri getiren 2021 Renault Megane Sedan, yola emin adımlarla devam ediyor.

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen önemli modellerden birisi olan Megane Sedan, 2021 model yılına makyajla taşınıyor. Diğer gövde tiplerinde yapılan değişimlerin benzerlerini beraberinde getirecek olan yeniliklerle birlikte ailenin daha modern bir çizgiye taşındığını söylemek mümkün. 2021 Renault Megane Sedan için özellikle ön bölümde yapılan yeni LED far grubu, tampon ve arka stop lambaları gibi dinamikler tüm değişimler arasında kendisini en çok hissettirenler arasında karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte aracın ön bölümündeki ızgarada krom parçaların artırılması da görünümü modernliğin yanında daha zengin gösterecek nitelikler detaylardan.

Renault Megane otomobil fiyatları
2021 Renault Megane Sedan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan yenilikleriyle 2021 Renault Megane Sedan

Yapılan değişimlerle birlikte sadece görünümüyle değil aerodinamik olarak da iyileşmiş bir çizgiyi barından Megane Sedan, yeni jant tasarımlarıyla da dikkat çekecek gibi görünüyor. Ebatları 16 inç ile 18 inç arasında değişen janların genel karaktere olan etkisi de hissedilir derecede olacak. Makyajın kokpitteki etkisi ise nispeten daha hissedilir olacak gibi görünüyor. Dijital sürücü ekranında yapılan iyileştirmelerle birlikte ebatın 10,2 inç olarak belirlendini görüyoruz. Yeni multimedya ekran ise 9,3 inçe kadar esneklik gösterecek. Android Auto ve Apple CarPlay desteği sunan ekranın deneyimsel olarak da hissedilir oranda iyileştirildiği özellikle belirtiliyor. Bunların dışında elektrikli koltuklar, yeni ambiyans aydınlatmaları, güncellenmiş sürüş modları, adaptif hız sabitleyici otonom acil frenleme, yaya algılama ve daha birçok elektronik destek de kullanıcıları bekliyor olacak. Son olarak kaputun altına baktığımızda 1.0 litrelik turbo üç silindirli motorun 115 PS güçle giriş seviyesinde yer alacağını görüyoruz. Bir üst kademde 1,3 litrelik motor 140 PS güç ve 7 kademeli EDC şanzımanla geliyor. Dizel motor ise sadece 1,5 litrelik hacim ve 115 PS güçle geliyor. Yenilenen Megane Sedan, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinden itibaren kademeli olarak pazarlara sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili iddiasını taşıyan Dacia Spring Electric