reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil hakkında önemli toplantı; son durum nedir?

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil projesinde yaşanan son gelişmenin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bakanlar bir araya geldi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank önemli bir toplantı gerçekleştirmişti. Üretimi adeta yıl hikayesine dönen yerli otomobilin ilk prototipi yetkili kişiler ile paylaşılmıştı. Aracın üzeri örtülü şekilde basın açıklaması yapan bakan; “Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik.” şeklinde konuşmuştu. Bu açıklamarın ardından yerli otomobil üzerine çalışan bir şirket projeden ayrılmak istediğini açıkladı. Yaşanan son gelişmeler, beklenen proje hakkında kafalarda soru işaretleri oluşturma başladı. Geçtiğmiz gün ise  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank  ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu temsilcileri bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplandıda son gelişmelerin masaya yatırıldığı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil projesinde bir kayıp yaşanmıştı

Yerli otomobil projesini gerçeğe dönüştürecek “5 babayiğit” ortaya çıkmıştı. İşte bu 5 babayiğitten birisi gelen bilgilere göre ayrılmak istediğini belirtti. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “İnan Kıraç, Yerli Otomobil Girişim Grubu ve TOBB’un Başkanı olan Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir mektup yazarak ‘Girişim Grubu’ndan çekilmek istediğini” bildirdiğini aktardı. Türkiye’de pek çok markaya fason üretim yapan, New York’ta taksi ihalesine girip finale kalmayı başaran ve Türkiye’de otomobil denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden birisi olarak aktarılan İnan Kıraç, eğer bir değişiklik ayrılma kararıyla olmazsa grubu ve projeyi oldukça zora sokacak gibi görünüyor. Bu da büyük hayaller için kötü görünüyor. Büyük merak uyandıran elektrikli aracın, en kısa zamanda yollara çıkması isteniyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı