reklamı kapat

POPÜLER

TOSEF kaza

Tüm sürücüleri ilgilendiriyor; zorunlu trafik sigortası için tek fiyat!

Hazine Müsteşarlığı, zorunlu trafik sigortası ücretlerini kökten değiştirebilecek bir değişim hakkında sigorta şirketleri ile görüşmelere başladı.

Zorunlu trafik sigortası, trafiğe çıkan her motorlu taşıt için yapılması gereken zorunlu bir sigorta türü. Karşı tarafın uğrayacağı zararlara karşı bir güvence olan bu sigorta tüm trafik sistemi için hayati önem taşıyor. Bilindiği üzere hali hazırda bu tip sigorta ücretlerinde tavan fiyat uygulaması yapılıyor. Fiyatlar model, yaş, motor hacmi, il gibi başlıklara göre farklılık gösterebiliyor. Koronavirüs salgını sebebi ile ortalama fiyatların yüzde 20 aşağı indiği şu günlerde kaza riski daha fazla olan sürücüler için bir indirim yapılmadı. Bu sorunu çözmek için fiyatlandırma sistemi kökten değişebilir. Artık tavan fiyatlandırma sistemi yerine tüm sürücüler için tek fiyat uygulaması gündemde. Düzenleme detayları henüz belli olmasa da kabul olması durumunda otomobil, kamyon gibi araç sınıflarında tek fiyat söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorunlu trafik sigortası için indirim veya erteleme de gelebilir

Türkiye Sigortalar Birliği’nin geçtiğimiz günlerde kritik bir açıklama yapmıştı. Buna göre; “Sektörel açıdan yeni iş ve yenilemelerde yaşanan daralma ve başta yedek parça ve yargılama giderleri olmak üzere maliyetlerde artış temayülüne rağmen birlik yönetim kurulumuz, sigortalılarımıza yönelik aksiyonlar konusunu görüşmüş ve daha önce almış olduğumuz tavsiye kararlarına ilave olarak Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamına girmeyen araçların Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (trafik) Sigortalarında ve Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortalarında, uygulama yöntemi şirketlerimizin insiyatiflerinde olmak üzere, öncelikle yenilenen poliçe primlerinde indirim ve/veya gerekli durumlarda teminat sürelerinin uzatılması ile şirketlerimizin gerekli göreceği diğer kolaylaştırıcı uygulamaları tavsiye etmiştir.” denilmiştir. Anlayacağınız ileriki günlerde sürücüleri mutlu eden gelişmeler yaşanabilir.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu