reklamı kapat

POPÜLER

TOSEF kaza

Tüm sürücüleri ilgilendiren gelişme; 2020 zorunlu trafik sigortası ücretleri belli oldu!

Tüm araç sahiplerin sahip olması gereken zorunlu trafik sigortası için yeni yıl tarifesi kesinleşti. Detaylar haberimizde.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nı çoğumuz Zorunlu Trafik Sigortası olarak biliyoruz. Bu sigorta her araç sahibinin yaptırmasının zorunlu olduğu ve olası bir kaza sonrasında karşı tarafın gerek maddi gerek bedensel hasarlarını karşılayan bir güvencedir. Trafik sigortasına sahip olmayan araçların trafiğe çıkışı yasal değildir. Sadece ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olan bu sigorta kendi tarafınıza ait zararları karşılamaz. Bahsettiğimiz bu güvence hakkınca uzun zamandır beklenen bir gelişme yaşandı. Yıldan yıla değişen ücret tarifesi, yeni yıl için kesinleşti. Risk grupları ile belirlenen taban/tavan ücretler ile sürücüler bilgilendirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç büyük şehir için zorunlu trafik sigortası ücretleri

Zorunlu trafik sigortası ücretleri araç sahiplerinin bağlı olduğu şehre ve bulunduğu risk grubuna göre değişiyor. Değişen fiyat uygulamasına göre ayda yüzde 1.5 oranına kadar artış yapılabiliyordu. Bu bilgiler ışında yeni yıl tarifesi de netleşti. İstanbul’da bugüne kadar hiç kaza yapmamış, 7. basamaktaki  bir otomobil 791 lira ödeyecek. Yüksek risk gruplarındaki sürücüler ise 3598 TL ödemek zorunda. Ankara’da taban tavan fiyatları 769 TL ve 3469 TL, İzmir’de ise 746 TL’ye 3394 TL seviyelerinde. 2017 yılında devletin  taban-tavan uygulaması getirmesi ile birlikte hem sürücüler hem sigortacılar koruma altına alınmak istenmişti.

İlginizi çekebilir

İlk kez asfalta indi; 1 milyon doları geçen fiyatıyla GT-R50 Goodwood Hız Festivali’nde!