reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Karayolları

Karayolları envanterine 148 milyon liralık yeni araçlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’nın son açıklarına göre karayolları bünyesine 391 araçlık dev bir yatırım yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığı son açıklamalar ile Türkiye genelinde trafik düzenini ve güvenliğini sağlamak için yeni aldıklarını araçları tanıttı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte özellikle kar ile mücadele büyük bir önlem taşıyor. Yağışların yoğun olduğu bölgelerde ağır kar tabaklarının kaldırılması, buzlanmanın önlenmesi ve olası bir kaza durumunda yolların açılması gerekiyor. Bütün bu işlemler için iş gücünün yanında büyük bir makina gücü de gerekli. Bu gerekliği sağmak adına bakanlık büyük bir yatırım yaparak toplamda 391 makine ve ekipmanı bünyesine kattı. 2019 yılı içerisinde toplamda 148 milyon liralık bir harcama yapan bakanlık araçların ihtiyaç duyulan bölgelere sevk edileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karayolları büyük bir alım yaptı

Cahit Turhan konu ile alakalı; “Ülkemizin coğrafya ve iklim koşulları malum. Her gün ülkemizin dört bir yanında milyonlarca araç hareket halinde. Bir yandan kara yolları alt yapımızı geliştirirken, diğer yandan 365 gün kar demeden, kış demeden araçların güvenle yol almasını sağlıyoruz. Bu kapsamda hem yollarımızı açacak hem de yollarımızın kar, kış, fırtına demeden açık kalmasını sağlayacak makineleri, Karayolları Genel Müdürlüğümüz bünyesine katıyoruz. Karla mücadele ve yol bakımı için Genel Müdürlüğümüzün envanterine sürekli ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları katıyoruz. 2019’da 148 milyon lira bedelle 258’i makine ve 133’ü de ekipman olmak üzere toplam 391 makine ve ekipmanı daha kara yollarımıza kazandırdık. Bunlar içinde 97 kar bıçaklı ve tuz serpicili kamyon, 10 kaya kamyonu, 18 üst yapılı kamyon, 9 yükleyici, 3 ekskavatör, 9 çekici kamyon gibi karla mücadelede hayati öneme haiz makineler var. Satın alınan makine ve ekipmanların yüzde 66’sının yerli imalat olması çok önemli. Bunların da bedeli 98 milyon liradır. Son alımlarla Genel Müdürlüğümüz, 5 bini hareketli makine olmak üzere toplam 12 bin 822 makine ve ekipmanla hizmet verir hale geldi.” dedi.

İlginizi çekebilir

İlk kez asfalta indi; 1 milyon doları geçen fiyatıyla GT-R50 Goodwood Hız Festivali’nde!