reklamı kapat

POPÜLER

Fiat 500

FCA’dan açıklama; Fiat 500 severlere kötü haber geldi!

Fiat Chrysler Automobiles’in sahip olduğu en ünlü otomobillerden biri olan Fiat 500 hakkında endişe veren bir açıklama yapıldı.

Gün geçmiyor ki otomobil üreticileri piyasaya sürdükleri otomobilleri geri çağırma haberleri ile karşımıza çıkmasın. Bu seferki haber İtalyan üretici grubu Fiat Chrysler Automobiles cephesinden geldi. Konumuz olan geri çağırma ise ikonik model 500 serisi hakkında. Markadan yapılan açıklamaya göre şanzımanda bulunan bazı kablolar, ısı ve nem ile buluştuğunda, bağlı oldukların yerden düşebiliyor. “Shift kablo” adı verilen bu kabloların daha sağlam burçlar eşliğinde değiştirilmesi gerektiği de söylendi. Bir Fiat 500 sahibiyseniz, hemen telaşlanmayın çünkü geri çağırma dahilinde olan 500 modellerinden ülkemizde bulunmuyor. 500s modellerinde arıza tespit edilen araçların 51 bin 788 adedi Amerika’da, 10 bin 627 adedi Kanada’da, 3 bin 520 adedi  ise Meksika’da bulunuyor. Kalan küçük bir kısım ise Amerika kıtasının dışında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FCA cephesinden Fiat 500 açıklaması

Fiat Chrysler Automobiles yaptığı yazılı açıklamada konumuz olan geri çağırma ile ilgili oluşan kazalara da değindi. Şirket 3 küçük kazadan haberdar olduklarını ancak bu durumun herhangi bir yaralanmaya sebep olmadığını söyledi. Arıza sonucu araçların viteslerin geçiş yapma sorunları yaşadığı ve park halinde kaydırma yaptığı gelen bilgiler arasında. FCA böyle bir durumla karşılaşan sürücülerin vitesi yavaş bir şekilde değiştirmesi gerektiğini söylüyor.

İlginizi çekebilir

2019 Suzuki Vitara