reklamı kapat

POPÜLER

TATA

TATA imzalı ilk elektrikli SUV için tanıtım tarihi ve detaylar

Bu ay içerisinde tanıtılacağı resmiyet kazanan TATA Neuron EV, markasının sınıfında bir ilk hamlesi olarak tarihteki yerini alacak.

Son yıllarda ağırlıklı olarak başarılı konsept projeleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran TATA, yılı kendisi için yeni bir kilometre taşıyla kapatmaya hazırlanıyor. Hindistan pazarının güçlü isimlerinden olan şirket, sektörün içerisinde bulunduğu elektrikli dönüşümünü ilk modeliyle taçlandırmanın arifesinde. Yerel basında uzun süredir gündemde olan ve Nexon modelinin versiyonu olarak geliştirilen araç için resmi etkinlik açıklamaları da yapıldı. Hindistan’ın Mumbai kentinde düzenleceği açıklanan özel bir organizasyonla tanıtılacağı netleşen Nexon EV için 17 Aralık akşamını beklememiz gerekecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TATA Neuron EV hakkında basına yansıyanlar

Bir süredir Hindistan basınında kamuflajlı fotoğraflarıyla kullanıcıların radarına takılan modell ilgili şu an teknik bir detay sızmış değil. Lakin eldeki beklenti ve dedikoduları bir araya getirdiğimizda bazı kesişim kümeleri de elde etmiyor değiliz. Bu noktada gelen parçalara baktığımızda aracın tek seferde maksimum 300 kilometre yol kat edebileceğini görüyoruz. Günlük kullanım ve ilk adım bazında düşünüldüğünde gayet yeterli olan bu değerin arkasında, TATA içerisinde geliştirilen Ziptron teknolojisi yatacak. Uygun fiyat iddiasının yanında hızlı şarj desteği, rejeneratif fren sistemi, özel su koruması ve kilometre gözetmeksizin 8 yıl marka garantisi gibi dinamikler de yine Ziptron ünitesi üzerinden Nexon EV’ye yansımasını beklediklerimiz arasında. En geç şubat ayından itibaren satıilarına da başlanılması beklenilen modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Mazda MX-30