reklamı kapat

POPÜLER

TATA

TATA, uygun fiyat ve yüksek menzil sunan elektrik ünitesiyle karşımızda

Düzenlenen özel bir etkinlikle ilk resmi detayları paylaşılan TATA imzalı elektrikli otomobil ünitesi, önümüzdeki yıl içerisinde hazır olacak.

Son birkaç yılda Land Rover genleri üzerine geliştirdiği SUV modelleriyle radarımıza giren TATA, küresel üreticilerin içerisinde bulunduğu değişim için de çalışmalarını sürüdürüyor. AR-GE yatırım planlamasını tam odakla elektriğe kaydıran şirket heyecan yaratan bir duyuruyla gündemde. Uzun süredir geliştirdiği elektrik ünitesinin ilk detaylarını resmi kaynaklarından duyuran TATA cephesi, uygun fiyatlı ve erişilebilir ürün politikasından taviz vermeden yoluna devam ediyor. Adı “Ziptron” olarak açıklanan teknolojinin 2020 yılının son çeyreği içerisinde somut olarak tanıtılacağı da masada görünen önemli parçalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TATA Ziptron hakkında ilk bilinen özellikler

Marka kaynaklarından üniteyle ilgili yapılan açıklamaların herhangi bir teknik parametre üzerine olmayışı dikkat çekiyor. Uygun fiyat iddiasının yanında var olan vaadler arasında ise; hızlı şarj desteği, rejeneratif fren sistemi, özel su koruması ve kilometre gözetmeksizin 8 yıl marka garantisi gibi noktalar şimdiden ilgi çekmeye yetiyor. Marka CEO’su Guenter Butschek’in “kendi içimizde geliştirdiğimiz bir teknoloji” olarak nitelendirdiği Ziptron’un şimdiden 1 milyon kilometre test edilmiş olması da çalışmaların çok sıkı geçtiğini gösteriyor. Tanıtım etkinliğinde her ne kadar çok üzerinde durulmasa da performans konusunda da bir beklentiyi beraberinde getirecek olan bu teknolojinin TATA’yı elektrikli otomobil pazarında nereye konumlandıracağı merak konusu.