reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli fiat 500

Yenilenen elektrikli Fiat 500 merak edilenleriyle karşımızda

Otomobil dünyasının gelecek beklentilerini karşılamayı hedefleyen tamamen yeni ve elektrikli Fiat 500, İtalya’nın zirvesinde protokol eşliğinde sahneye çıktı.

Teknolojisiyle otomobil dünyasının gelecek beklentilerini karşılamayı hedefleyen tamamen yeni Fiat 500, İtalya’nın zirvesine tanıtıldı. Fiat Chrysler Automobiles’ın ürettiği tamamen elektrikli yeni 500, Palazzo del Quirinale’de, İtalya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya gösterildi. Ardından Palazzo Chigi’de ‘geleceğin sürdürülebilir ulaşımına bir İtalyan yorumu’ olarak Fiat Chrysler Automobiles Başkanı John Elkann, EMEA Bölgesi COO’su Pietro Gorlier ve Fiat Markası Global Başkanı Olivier Francois tarafından İtalya Başbakanı Giuseppe Conte’ye tanıtıldı. Araç, İtalyan otomotiv endüstrisinin daha düşük emisyonlu gelecek hedefine katkı sağlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Fiat 500, Mirafiori’deki geleceğe işaret ediyor!

120 yıl önce kurulan Fiat’ın tecrübesi ve yenilikçi yaklaşımıyla ortaya konulan Elektrikli 500, aynı zamanda tasarlanıp üretildiği Torino’da yer alan Mirafiori otomotiv kompleksinin geleceği için de vizyon teşkil ediyor ve Mirafiori’de hayata geçirilen tüm elektrikli ulaşım girişimlerini de gözler önüne seriyor. Avrupa otomotiv fabrikaları içerisindeki en köklü yapılardan olan Mirafiori, dünyada bu alanda en büyük otomotiv tesisi haline gelecek olan Vehicle-to-Grid (V2G) Pilot Projesi’ne de ev sahipliği yapıyor olacak. Bu altyapının 2021 yılı sonuna kadar 700 aracın birbirlerine bağlanabileceği, ultra hızlı şebeke hizmetleri sunmanın yanı sıra, araçların kendi kendilerini şarj edebilecekleri kapasiteye de ulaşması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR