reklamı kapat

POPÜLER

Bant Mag Apple iPhone
Bant Mag Apple iPhone
Bant Mag Apple iPhone
Bant Mag Apple iPhone

Bant Mag’in 15.yılı için iPhone ile çekilen müzik videoları yayında

Müzik, sinema ve sanat yayını Bant Mag’in 15. yılına özel olarak iPhone ile çekilen müzik videoları yayımlandı. Burada 15 yaratıcı isim çalıştı.

Aralarında ödüllü yönetmen Seren Yüce, Emre Akay, Caner Özyurtlu, Berrak Tüzünataç, Ceylan Ertem ve Öykü Karayel’in de bulunduğu Türkiye’nin başarılı sanatçılar tarafından iPhone ile çekilen müzik videoları, Apple Music ve Bant Mag YouTube kanallarında yayına girdi. Yerel ve alternatif müziğin 2004’ten günümüze uzanan yolculuğunu odak noktasına yerleştiren Bant Mag, bu çalışmadan Replikas, Gaye Su Akyol, Jakuzi, Büyük Ev Ablukada, Da Poet ve Palmiyeler gibi grup ve müzisyenlerin şarkılarına, yetenekli yönetmenlerin yardımıyla farklı bir perspektiften yaklaşıyor.

Saska grubunun Mata Kuşu şarkısına klip çeken oyuncu, senarist ve yönetmen Caner Özyurtlu, iPhone ile film çekme deneyimiyle alakalı “Soderbergh’in çektiği Unsane filmini izlediğimden beri iPhone’la bir set tecrübesi yaşamak istiyordum. Benim için sahip olduğu kamera teknolojisinin yanı sıra oyunculara neredeyse sette olduklarını unutturacak kadar küçük olması gibi çok büyük bir artısı var. iPhone bundan sonraki işlerimde yalnızca bir kamera alternatifi değil, hikaye anlatımımda da yepyeni olasılıklar açabilecek müthiş bir araç benim için” diyor. Portecho’nun “A Decent Man” adlı şarkısının video klibini çeken yazar/yönetmen Melikşah Altuntaş ise iPhone ile çekim sürecindeki deneyimiyle ilgili olarak “Yaratıcı zihinler için hem profesyonel, hem de son derece ilham verici bir teknik enstrümana dönüşebilen iPhone XS ile çalışmak, her anlamda rahat ve güven verici bir tecrübeydi. İyi bir film fikri ve yaratıcı görsel fikirleri olanların hızla harekete geçmek için hiçbir engeli yok bence” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bant Mag’in 15. Yılı için Apple Music’te özel oda açıldı

Açıklandığı kadarıyla Bant Mag.’in yayın hayatına başladığı 2004’ten bugüne her sene için, yerli sahneden yayınlanmış albümlerden Bant Mag. için öne çıkan ve dergi ekibinde yer etmiş şarkılarla belirlendi. Seçilen şarkılar Bant Mag.’in yakından takip ettiği ve aralarında ödüllü yönetmen, oyuncu ve müzisyenlerin de bulunduğu 15 sanatçı ile eşleştirildi. Yönetmenlerin özgün yaklaşımlarıyla iPhone ile çektikleri ve Türkiye’de yerel ve bağımsız müzik sahnesinin tarihine dönük farklı ve yaratıcı perspektifler sunan kliplerden bazılarını Apple Music’te Bant Mag.15. yıl özel bölümünden izleyebilirsiniz. Aynı bölümde ayrıca Bant Mag’in küratörlüğünü yaptığı özel müzik listelerine de ulaşabilirsiniz. Bant Mag tarafından her sene için seçilen parça ve yönetmen listesinin tamamını aşağıda yer alıyor:

2005 // Saska – Sokkur Saska albümünden “Mata Kus” (Sarp Keskiner) // Yön: Caner Özyurtlu
2006 // Dandadadan – Sen Bana Birini Android albümünden “Kız” // Yön: Zeynep Dadak
2007 // Nekropsi – Sayı 2 albümünden “Ebo” // Yön: Seren Yüce
2008 // Replikas – Zerre albümünden “Bu Sıkıntı” // Yön: Emre Yeksan
2009 // She Past Away – Kasvetli Kutlama albümünden “Ruh” // Yön: Berk Çakmakçı
2010 // kim ki o – Dans albümünden “Zorla Zorlar” // Yön: Ceylan Ertem
2011 // Haossaa – Haossaa albümünden “Yamamoto Kolonyası” // Yön: Can Evrenol
2012 // Portecho – Motherboy albümünden “Decent Man”// Yön: Melikşah Altuntaş
2013 // Da Poet – Beattape albümünden “Garip” // Yön: Öykü Karayel
2014 // Gaye Su Akyol – Develerle Yaşıyorum albümünden “Ölü Bir Adama” // Yön: Berrak Tüzünataç
2015 // Palmiyeler – Palmiyeler albümünden “Her Şey Anlamsız” // Yön: Ceylan Özgün Özçelik
2016 // Jakuzi – Fantezi Müzik albümünden “Geriye Dönemiyor” // Yön: Emre Akay
2017 // Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt albümünden “Güneş Yerinde” // Yön: Azra Deniz Okyay
2018 // Gözyaşı Çetesi – Karar albümünden “Ben Aşkın Değerini Bilemedim” // Yön: Aylin Güngör
2019 // The Raws – Bat Bat Bat albümünden “Karanlık ve Soğuk” // Yön: Sadi Güran

Apple Music’teki Bant Mag 15. yıl özel sayfasına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni kablosuz kulaklık modeli