reklamı kapat

POPÜLER

Zorunlu trafik sigortası

Tüm sürücüleri ilgilendiriyor; zorunlu trafik sigortası indirimi mi geliyor?

Koronavirüsün hemen hemen herkes üzerinde yarattığı maddi olumsuzluklar sonucu Türkiye Sigortalar Birliği, zorunlu trafik sigortası poliçeleri hakkında önemli bir başvuru yaptı.

Koronavirüs şüphesiz ki ülkemizdeki her vatandaşı öyle veya böyle bir şekilde etkiledi. Kimi vatandaşlar bu durumdan daha da kötü etkilenerek işlerini kaybetti. Ancak hepsinin ortak bir noktası giderlerini bir şekilde azaltmaya çalışmak oldu. İşte tam da bu noktada sürücüleri etkileyecek önemli bir gelişme yaşandı. Türkiye Sigorta Birliği  zorunlu trafik sigortası ücretlerinde indirime gidilmesi veya ödeme tarihlerinin ertelenmesi konusunda bir tavsiye duyurusunda bulundu. Tavsiyenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz bilinmese de, kamuoyu bu haberi olumlu karşıladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorunlu trafik sigortası için indirim ve erteleme beklentisi

Türkiye Sigortalar Birliği’nin açıklaması ise şu şekilde; “Sektörel açıdan yeni iş ve yenilemelerde yaşanan daralma ve başta yedek parça ve yargılama giderleri olmak üzere maliyetlerde artış temayülüne rağmen birlik yönetim kurulumuz, sigortalılarımıza yönelik aksiyonlar konusunu görüşmüş ve daha önce almış olduğumuz tavsiye kararlarına ilave olarak Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamına girmeyen araçların Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (trafik) Sigortalarında ve Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortalarında, uygulama yöntemi şirketlerimizin insiyatiflerinde olmak üzere, öncelikle yenilenen poliçe primlerinde indirim ve/veya gerekli durumlarda teminat sürelerinin uzatılması ile şirketlerimizin gerekli göreceği diğer kolaylaştırıcı uygulamaları tavsiye etmiştir.”

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu