reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen cephesinden SUV açıklaması; “Bu kadarı yeter”

Alman otomotiv devi Volkswagen, son yıllarda küresel anlamda SUV’lere artan talep ve markanın buna tutumu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Küresel anlamda sürücülerin ilgi ve ihtiyaçları sürekli değişiyor. Örneğin sedan sınıfı eskisi gibi ailelerin gözdesi olmadan çok uzak. Onların yerini geniş hacimleri, kullanım kolaylıkları ve saklama alanları ile SUV’ler aldı. Tüm markaların son yıllarda yeni modelleri bu sınıfa odaklanıyor demek yanlış olmaz. Boyutları farklı olsa da SUV’ler trafiğin belki de en büyük paydaşları haline geldi. Hal böyle olunca yeni bir sedan gördüğümüz süreçte neredeyse 3 yeni SUV görüyoruz. Volkswagen de bu durumun farkında olacak ki genişleyen SUV ürün yelpazesi hakkında yeni ve yerinde bir açıklama yapmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen SUV açıklaması ile dikkat çekti

İngiliz Autocar’a bir röportaj veren Volkswagen Ar-Ge patronu Frank Welsch, SUV furyası hakkında konuşmuştu. Welsch, “SUV’lerdeki büyümenin bittiğini düşünmüyorum. Ama biz yeteri kadar SUV’ye sahibiz. Daha fazlasına ihtiyacımız yok. Büyük hacimli bir şirket olarak verimli bir portföye ihtiyacımız var. Çok fazla modelimiz olursa ve yılda 30-40 bin adet araç satarsak para kazanamayız. Başarılı olabilecek modellere odaklanmalıyız” şeklinde konuştu. SUV sınıfında oldukça fazla temsilcisi olan şirket için yerinde bir karar olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır. Zira Alman otomotiv devi hali hazırda bu sektörde önemli bir paya sahip.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf