reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen şaşırtan bir söylenti ile karşımızda

Crossover ve SUV sınıfının dünya genelinde git gide popülerleşmesi ile birlikte markalar ürün gamlarını buna göre değiştiriyor. Bahsettiğimiz sınıflarda birçok modeli olan Volkswagen hakkında yeni bir iddia gündeme getirildi.

Volkswagen, Tiguan, T-Rock, T-Cross ve Touareg gibi modelleri ile Crossover ve SUV sınıfında mücadele veriyor. Artan talep doğrultusunda diğer markalar gibi T-Rock, T-Cross modellerinin piyasaya sürülmesinin arından firmanın hali hazırda Crossover ve SUV sınıfında 4 modeli bulunuyordu. Ancak şirket bu rakamı yeterli bulmamış olacak ki gelecek planlarına bir yenisini eklemeyi düşünüyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Tarek SUV duyurulmuş ve modelin Beetle’ın yerine geçeceği söylenmişti. Meksika tesislerinde üretilecek bu SUV, markanın son SUV çalışması da olmayacak gibi duruyor. Yeni gelen iddialar, alman üreticinin 2022 yılında  yeni bir crossover piyasaya sürmek için çalışmalara başladığını söylüyor. Model hakkında henüz neredeyse hiç bir bilgi yok. Aracın Avrupa’ya özel olabileceği ve hibrid motor desteğinin de olacağı gelen bilgiler arasında. Ancak hazırlanan modelin T-Rock’dan küçük yada büyük olacağı konusu tam bir muamma.

Volkswagen T-Cross için dizel motor tanıtılmıştı

Motorla ilgili paylaşılan verilere ilk olarak vadettiği performans rakamlarından bakmaya başlayalım. Güç bazında 94 birim tork bazında ise 250 birimlik rakamlarla karşımıza çıkan 1,6 TDI makine bu karakterle ihtiyaç odaklı bir çerçeve çiziyor. Araçlarına 5 ileri manuel veya 7 ileri çift kavrama şanzıman ile bu motoru dahil edebilecek olan kullanıcılar 0’dan 100’e hızlanmalarını 12,5 saniyede tamamlayabilecek. WLTP standartları kapsamında yapılan testler sonucunda elde edilen yakıt tüketimi ise 100 kilometre için 5,3 litre olarak veriliyor. Karbon salınım noktasındaysa kilometrede 140 gramlık bir değer karşımıza çıkmakta. Yurt dışında 23.838 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan seçeneğin Türkiye pazarındaki geleceği de önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı