reklamı kapat

POPÜLER

İlk resmi detaylar geldi; karşınızda ailenin en yeni üyesi Volkswagen T-Cross

Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept olarak sahne alan Volkswagen T-Cross, seri üretim formuna ailenin diğer üyelerinden ayrılan karakteriyle geçiyor.

Küresel bazda kullanıcılarla buluşan hemen her marka gibi Volkswagen de arz-talep eğrisine cevap verebilmek adına ürün gamındaki SUV modellerinde çeşitliliğe gitti. Amerika pazarında 7 kişilik devasa modeli Atlas‘ı oyuna süren marka, Avrupa’da ise Tiguan Allspace ve T-Roc gibi modellerle yelpazesini genişletti. Yeni nesil ürün planlamasının 2018 ayağında ise bizleri Volkswagen T-Cross isimli SUV modeli bekliyor. Yaklaşık iki yıl önce konsept olarak lanse ettiği modelini 2019 itibarıyla kademeli olarak piyasaya sunacak olan marka, resmi kaynaklarından bu modelle ilgili ilk detayları paylaşmaya başladı. Tasarım çizimleri üzerinden gelen bu detaylar bizleri klasik Volkswagen tasarımından sıyrılmış, çok daha modern bir modelin beklediğine işaret ediyor.


Tasarım detayları heyecanlandırıyor

Arona ve Karoq başta olmak üzere Volkswagen grubunun diğer yeni üyelerinden tanıdığımız MQB A0 platformu üzerine geliştirilecek olan T-Cross, 4 metrenin üzerinde uzunluk değerine sahip olacak. Marka tasarımcılarından modelle ilgili dile getirdiği ilk detaylar, özellikle iç yaşam alanında şaşırtıcı derecede ferah bir kullanım olacağını ortaya koyuyor. Teknolojik asistan konusunda da oldukça iddialı olacağı vurgulanan Volkswagen T-Cross, şerit ve trafik asistanlarıyla sınıfının en güvenli modeli olarak lanse ediliyor. Tasarım konusunda ise önümüzde duran çizimler, ön bölümde Arteon ve Touareg gibi üyelerden gelen bir transferi karşımıza çıkartıyor. Aracın kokpit detayları ise şimdilik sır perdesinin arkasında. Kaputunun altında 1.0 ve 1,5 litre benzinli ile 1,6 litrelik dizel seçenekleri barındırması beklenen T-Cross ile ilgili geri sayım süreci artık başladı. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.