reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T-Roc

Seat Arona

Skoda, Fabia SUV’yi resmen onayladı

24 Ekim 2016

Skoda’dan gelen resmi açıklamayla birlikte Crossover ligi oldukça hareketli geçecek gibi gözüküyor. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde de tüketiciler hiç olmadığı kadar model seçeneği bekliyor.

SUV pazarı günümüzde hiç olmadığı kadar popüler. Yapılan araştırmalarda bunun rakamsal kanıtları niteliğinde. Tüketicilerin tercih ettiği segmentler arasında kendine ilk iki sırada yer bulan SUV ve Crossover segmenti, bütün üreticilerin bir anda buraya odaklanmasına sebep oldu. Son 5 yıla baktığımızda ise rekabet korkunç seviyelerde. Küçük veya büyük her marka segmentinde referans olabilecek bir modeli ortaya koymak adına kıyasıya bir mücadele içerisinde. Crossover liginde de bu durum pek farklı değil. Hyundai, Volkswagen, Citroen gibi markalar standart modelleri üzerinde yaptıkları tasarımsal değişiklik ve yükseklik değerlerindeki artışla Crossover versiyonlarını kullanıcılara sunuyor. Citroen C4 Cactüs, Volkswagen Cross Polo, Hyundai i20 Active yakın zamanda örnek gösterebileceğimiz modeller arasında. Önümüzdeki günlerde bu furyaya yeni bir model ekleneceği bilgisi Skoda yetkililerinden resmi olarak geldi.
skodafabiasuv2

Modelle ilgili doğrulama Skoda’nın Ar-Ge bölümünün başındaki isim Christian Strube‘dan geldi. Strube açıklamasında net bir şekilde Fabia SUV‘nin 2018 yılında showroomlarda olacağının altını çizdi. Geride bıraktığımız Paris Otomobil Fuarı‘nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Strube “Skoda, Crossover pazarını görmezden gelmeye devam mı edecek?” sorusuna “Hayır, kesinlikle böyle değil, yeni modelimiz Kodiaq ve Yeti ile birlikte daha küçük şehirli bir SUV modelinin üzerinde çalışmaya başladık bile” diyerek konuyla ilgili tüm şüpheleri ortadan kaldırdı. Skoda’nın şehirli SUV’sinin, diğer modellerde de olduğu gibi MQB platformu üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Motor seçeneklerinde de şu anda sunulan standart motorların dışında yeni bir opsiyon beklenmiyor. Volkswagen grubunda Seat’ın Arona ve Volkswagen’ın T-Roc modeliyle birlikte yelpazeye eklenmesi kesinleşen Fabia SUV ile birlikte, kullanıcıları önümüzdeki 2 veya 3 yıl içerisinde birçok yeni model ve opsiyon bekliyor olacak.

Skoda Fabia SUV hakkında ne düşünüyorsunuz? Ülkemizde satışa çıktığında ilgi göreceğine inanıyor musunuz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Skoda, Fabia SUV’yi resmen onayladı” için bir cevap

  1. RAGIP GÖKDEMİR/ KOCAELİ dedi ki:

    BİR SKODA SEVER OLARAK FABİA SUV KESİNLİKLE TUTACAPĞINA İNANIYORUN
    KASADA FAZLA OYNAMA YAPILMAMALI BİRDE GÖSTERGE PANELLERİ ÇOK BEYAZA
    KAÇIYOR BUNUN DÜZELTİLMESİ.İLK TERCİHİM OLACAK.BİR SKODA KULLANICISI OLARAK. RAGIP GÖKDEMİR