reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen tamamen yeni bir modelle kompakt crossover ligine dahil oluyor

01 Mart 2017

Volkswagen, Arteon’un ardından yepyeni bir modelle kompakt crossover ligine iddialı bir giriş yapmak istiyor.

SUV segmentinin altında kıyasıya bir mücadele ve sürekli çeşitlenen yeni modellerle devam eden kompakt crossover pazarına yeni bir üye daha katılacak gibi gözüküyor. Grubun içerisinde SEAT‘ın da tamamen yeni bir model hazırlığı içerisinde olduğu lige dahil olma kararı aldığı ifade edilen Volkswagen, yine iddialı bir modelle kullanıcıların karşısına çıkmak istiyor. Atlas ile birlikte Amerika pazarında büyük SUV rekabetine dahil olan Volkswagen, tasarımıyla tamamen yeni olacak modelle Renault Captur, Opel Mokka ve Peugeot 2008‘e rakip olacak.


Autocar’da yer alan haberde, geçtiğimiz yılki Cenevre Otomobil Fuarı‘nda markanın tanıttığı üstü açık model olan T-Cross Breeze konsepti üzerine şekilleneceği ifade edilen modelin, yeni Polo‘nun altyapısı üzerine şekilleneceği belirtiliyor. Konseptte yer almasına karşın üstü açık bir yapıya sahip olmayacağı söylenen yeni aracın hibrit versiyonun da sunulma ihtimali var. Bu versiyon dışında üç silindirli benzinli ve dört silindirli benzinli-dizel seçenekleriyle kullanıcılara sunulacağı belirtilen modelde yedi ileri değerli otomatik şanzımana yer verileceğinin altı çiziliyor. Modelin ismiyle ilgili şu anlık herhangi bir seçenek gözükmese de satışa sunulacağı tarih olarak 2018‘in sonları işaret ediliyor. Volkswagen’in 2015 yılı Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan GTE Coupe konsepti üzerine şekillendirdiği Arteon‘da, konsept tasarımın fazlasıyla dikkat çekici olan detaylarına sadık kaldığını düşündüğümüzde, T-Cross Breeze konseptine sadık kalınarak geliştirilecek yeni modelin de aynı oranda ses getirmemesi için hiçbir neden yok.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Volkswagen tamamen yeni bir modelle kompakt crossover ligine dahil oluyor” için bir cevap

  1. 148 dedi ki:

    Çok güzel.sadece arka tarafı iyi degil kaş! Misali İnsan kaşıgibi yani arka görüntü sanki acaleye getirilmiş gibi ama dışında ön panel duruş renk farlar heybeti bana göre şu gördüyüm görüntüde göze oturuyor tam benlik çok hoş bana göre.(işte ben bunu gelecek yaşamlarda hangi ürünü hangi göze nekadar sevdirip o ürün ve üretimle zamana nekadar yürüyecegim üretimden gözde sevdirmeyip göze oturtmayıp nasıl yaşamdan ve üretimden düşürecegim küçültecegim yada vşzyonuna nekadar üretim payı verecegim eldegiştirecegim kontrolümde!)şuanda nekadar saçma degilmi?ama bu böylece hakikat.