reklamı kapat

POPÜLER

SEAT’ın yeni modeli Arona’nın ilk görselleri sızdırıldı

SEAT’ın merakla beklenen kompakt crossover modeli Arona’nın tanıtım etkinliği yaklaşırken Almanya kaynaklı ortaya çıkan sızıntı görseller modelle ilgili önemli tasarım detaylarını içeriyor.

Ateca ile birlikte tarihinin ilk SUV modeline kavuşan SEAT cephesinde ailenin yeni üyesiyle ilgili hazırlıklar devam ediyor. Ibiza tabanlı bir kompakt crossover olarak karşımıza çıkacak olan Arona geçtiğimiz dönemde kamuflajlı olarak kameralara yakalanmaktan kurtulamamıştı. Yakın zamanda tanıtılması beklenen bu modelle ilgili meraklı bekleyiş sürerken Almanya kaynaklı bir siteden paylaşılan sızıntı görseller Arona’nın dış tasarımıyla ilgili tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak sonuçları karşımıza çıkartıyor.


Volkswagen Atlas ve Arteon gibi modellerin de sızıntı görsellerini resmi tanıtım öncesi takipçileriyle paylaşan MQB-Coding & Retrofit’nin ortaya çıkardığı görsellerde SEAT’ın ilk kompakt SUV beklentileri birebir yansıtıyor diyebiliriz. Sızıntıda FR donanımıyla karşımıza çıkan Arona’da abisi Ateca’da yer alan yapının tamamen korunduğunu görüyoruz. Tampon ve difüzör detaylarıyla yine Ateca ve Leon ile hemen hemen aynı yapıya sahip olan Arona’nın iç yapısında da güncel yapının birebir oranda korunmasına kesin gözüyle bakılıyor. SEAT geçtiğimiz dönemde Arona ile birlikte iki yeni SUV modeli tanıtacağını ve bunlardan birisinin Ateca’nın üzerinde olduğunu da açıklamıştı. Arona ile ilgili son detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.