reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Egea

Fiat Egea için SUV yolu işaretleri; işte önemli açıklamalar

 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 18:01

Marka yöneticisi Olivier Francois, Türkiye’de Fiat Egea adıyla satılan Tipo’nun yeni nesliyle, Volkswagen T-Roc tipi bir alternatife kavuşacağına vurgu yaptı.

Kullanıcıların gösterdiği ilginin getirisi olarak adeta kendi içerisinde cennetini yaratan SUV dünyası, elektrik gücüyle de bu yükselişini sürdürüyor. Pek çok kez diğer haberlerimizde de değindiğimiz bu sürecin B segmentindeki araçları crossover versiyonlarına evrilmesine de katkısı olduğunu biliyoruz. Nitekim son gelişmelerle bunun Fiat ailesin için de artık üst düzey yönetim tarafından düşünüldüğüne işaret ediyor. Markan yöneticisi Olivier Francois, ülkemizde Egea adıyla satılan Tipo’nun yeni nesliyle, Volkswagen T-Roc gibi yüksek sürüş alternatifli bir versiyona kavuşması gerektiğine vurgu yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea SUV planlarıyla birlikte B segment yeni bir otomobil de geliyor

AutoExpress ile yaptığı röportajda konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Francois; “Tipo iyi gidiyor, ama onun yükselen bir SUV olmadığı da aşikar. Bu dönemde yükselişin SUV modellerinde olduğunu biliyoruz. Tipo yeni nesli SUV dokunuşuyla daha önemli bir yere taşınabilir. Bu sınıfın üstünde veya altında bir ürün serisi görmemiz de mümkün olabilir. Bugüne kadar böylesi bir adımın atılmaması negatif bir durum olarak görülebilir lakin Fiat ürün yelpazesinin bu bölümünü çok fazla gecikmeden beslemek bizim için çok önemli.” ifadelerine yer verdi. İtalyan üretici hatchback, sedan ve station wagon gövde seçeneklerini koruyarak Egea/Tipo ailesine Kia XCeed rakibi olacak benzer niteliklerde bir crossover ekleyebilir.

Şirket şu sıralar Volkswagen Polo, Renault Clio ve Ford Fiesta rakibi olabilecek B sınıfı bir model için de planlama içerisinde. Peugeot-Citroen grubu ile gerçekleştirilen ortaklığın bir getiri olarak, bu yeni otomobilin Peugeot 208 ve Opel Corsa ile aynı altyapı üzerine kurulmasını bekliyoruz. Nitekim Francois de bunu; “B segmentinde bir araca ihtiyacımız. Bu gizli bir şey değil. Bu proje sürekli ertelendi. Şimdi gelişme aşamasında. Şimdilik modelle ilgili bilgi veremem lakin sesinlikle bir B sınıf aracımız olacağını söyleyebilirim.” ifadeleriyle öne çıkartıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu