reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Z

Beklentiler yüksek; yeni Nissan Z modeli için ilk resmi ipucu paylaşıldı

Uzun süren bekleyiş sona eriyor! Yeni Nissan Z modeli için geri sayım süreci, markanın resmi kaynakları üzerinden paylaştığı parçalarla başladı.

Son dönemlerde Hyundai ve Mercedes gibi pek çok markanın içerisinde bulunduğu kapsamlı ürün gamı güncellemesi Nissan’ın da kapısında. Baştan sonra tüm modellerinde yeni nesil tasarım dilini ve “V” ızgara karakterini yansıtacak olan Japon üretici, bununla birlikte kendisinden hatırı sayılır bir süredir beklenen bir efsaneyi de hayata geçirecek. Toyota’nın Supra ile izlediği bu yolu bu cephede yeni Nissan Z modeli üzerinden göreceğiz. Bugün resmi kaynaklarından ürün gamıyla birlikte yeni Z modelinin ilk ipuçlarını paylaşan marka, 2021 yılında aracı meraklılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Bunun 240Z, 350Z ve 370Z gibi mirasların ardından tüm dünyanın gözünün üzerinde olacağı bir dönüş olacağına hiç şüphe yok.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Nissan Z modelinde 70’lerdeki ikona selamlar var

Merakla beklenen spor otomobiline ilk bakışı karanlık detaylar üzerinden yapmamıza olanak tanıyan paylaşım, yine de genel bir fikir oluşturma konusunda gayet yeterli. Anlayabildiğimiz kadarıyla, yeni Nissan Z, 370Z’den daha sakin çizgiler barındıracak. Modelin yüzü ve diğer gövde dinamiklerindeki stil için orijinal 240Z’den ilham alınma dedikoduları da bu paylaşımla birlikte olumlu yönde cevap buldu. Yeni Z’nin ön bölümü 240Z’ye selam gönderecek şekilde şekillendirilirken markanın diğer modellerinde göreceğimiz V-Motion ızgara tasarımından herhangi bir detay barındırmama gibi bir durum da karşımızda duruyor. Modelde kullanılacak olan motorlar da şimdilik resmi kaynaklardaki gizemini koruyor. Kısa süre içerisinde daha net parçalar üzerinden karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Nissan GT-R50