reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Z Proto

Nissan Z Proto için meraklılarını üzecek Avrupa kararı

Tanıtımının üzerinden saatler geçen Nissan Z Proto, Avrupa merkezli müşterileri üzecek satış kararının merkezinde karşımıza çıktı.

Gün içerisinde ilk resmi detayları üzerinden ön gösterimi yapılan Nissan Z Proto, yeni Z spor otomobilinin dönüşünü temsil ediyor. Ebat ve motor dinamiklerinin de konuşulmaya başlandığı modelle ilgili tanıtım sonrasında gelen açıklamalarda Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa pazarındaki meraklılarını üzecek. Markanın içerisinden alınan kararla aracın Avrupa pazarına sunulmayacağı doğrulandı. CarScoops‘a açıklamalarda bulunan Avrupa departmanından yetkili; “Aracı daralan Avrupa spor otomobil pazarı ve emisyonları üst üste koyduğumuzda pazara sunmamaya karar verdik. Nissan’ın Avrupa’daki öncelikleri crossover/SUV serisini yenileme ve elektrifikasyon stratejisini hızlandırma üzerine kurulu.” ifadelerine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Z Proto altı silindirli motorla geliyor

Nissan Europe ayrıca ABD ve Japonya’nın yeni Z için kilit pazarlar olacağını söyledi, ancak yaklaşan spor otomobili hangi bölgelerin veya ülkelerin alacağını ayrıntılı olarak teyit edemedi. Twin-turbo V6 makinenin yer alacağını öğrendiğimiz yeni Z otomobilinde 6 kademeli manuel şanzıman da işleyişin merkezinde kullanılacak. Infiniti Q60 ailesinden alınacağı tahmin edilen motorun 400 beygir güç ve 475 Nm’lik tork gibi bir seviyede entegre edilmesi muhtemel. Önümüzdeki günlerde rakamsal verileriyle tekrar karşımızda olacak modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.