reklamı kapat

POPÜLER

Geçmişten geleceğe; yeni Nissan Z tanıtıldı

Japon otomobil üreticisinin geçmişte ürettiği ve büyük bir hayran kitlesi olan modeli Nissan Z tamamen yenilendi.

Bazı modeller otomobil üreticileri için tarihlerinde önemli yerlere sahiptir. Japon üretici Nissan için bu modellerin sayısı oldukça fazla. Bir neslin hayallerini süsleyen ve marka tarihinde de önemli bir taş olan Nissan Z  bunun en iyi örneklerinden.

Model birçok otomobil severin radarındaydı ancak koronavirüs sebebi ile tanıtım biraz gecikti. Hatta yakın zamanda yapılması planlanan New York Otomobil Fuarı için planlar bile mevcuttu. Ancak küresel pandemi planları değiştirdi.

Yenilenen model geçmişin havasını günümüz modern çizgileri ile buluşturmuş diyebiliriz. Sport ve Performance isimli iki farklı donanımlar satışla sunulacak otomobil, donanımlar arası ufak görsel farklar da sunacak.

Bu görsel farklardan en belirgini 19 inç’e kadar büyüyebilen jantlar olacak. Modelin iç tasarımı ise sürücü odaklı bir yapıya sahip. 8 inç’lik dokunmatik bilgi eğlence sistemi hem modern hem de tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz türden.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Z, 400 beygirin üzerinde bir güç üretiyor

Gelelim en çok merak edilen konuya. Model kaputunun altında çift turbolu 3.0 litrelik V6 bir motor kullanıyor. 406 beygir güç ve 475 Nm tork üretebilen bu motor oldukça tatmin edici. Ek olarak manuel ya da otomatik şanzımanın tercih şansının da olduğunu belirtelim.

Arkadan itiş olarak piyasaya sunulacak modelin 0-100 değerleri ise henüz paylaşılmadı. Hepimizi heyecanlandıran Nissan Z, 2022’nin ilk çeyreğinde satışta olacak.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın