reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Taigun

Crossover segmentinin yeni temsilcisi; Volkswagen Taigun tanıtıldı

İlk olarak 2012 yılında adını duyduğumuz model, 8 senenin ardından beklenen tanıtımı gerçekleştirdi. Karşınızda Volkswagen Taigun.

Dünya genelinde otomobil segmentlerine duyulan ilgi son 10 yıl içinde büyük oranda değişti. Eskiden oldukça popüler olan D-Sedan sınıfı otomobiller artık beklenen talebi görmüyor. Bunun yerine son yılların yükselen yıldızları SUV ve Crossover segmentleri büyük ilgi görüyor. Neredeyse her marka yıldan yıla birer yeni SUV modeli duyuruyor. Alman üretici Volkswagen’de Tiguan, Touareg, T-Roc ve T-Cross gibi modeller ile segmente hakim olmaya çalışıyor. Üstelik bu modeller dışında bazı bölgelere özel çıkardığı araçlar da mevcut. Örneğin ilk duyurusu 2012 yılında yapılan Volkswagen Taigun, Hindistan’a özeline çıkması beklenen küçük bir crossover. Alman üretici Taigun’un üzerindeki örtüyü nihayet tam olarak kaldırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Taigun yakın kuzeni T-Cross ile oldukça benzer

T-Cross ile oldukça benzer olan model üretim versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Boyu 4.2 metre olan model T-Cross’dan biraz daha uzun. Ayrıca değinmeden geçmemek gerek ki modelin 205 milimetrelik yerden yüksekliği ve elden geçirilen amortisör sistemi Hindistan’ın bozuk yolları için özel olarak hazırlanmış. Kaputunun altında 1.5 litrelik turbo bir motor bulunacak Taigun, 130 beygir güç üretecek. Araç bu sayede 0’dan 100 kilometre hıza 9.9 saniyede çıkacak ve son hızı da 183 km/s olacak.  MQB A0 platformunu temel alarak üretilecek modelin Hindistan özelinde olması bekleniyor. Auto Expo 2020’de canlı olarak karşımızda olacak Taigun için tahmini satış zamanı ise 2021.

İlginizi çekebilir

Skoda Kamiq