reklamı kapat

POPÜLER

2020 Volkswagen Tiguan

Taht savaşında son perde; Volkswagen Tiguan Golf’ü geride bıraktı!

13 yıldır devam eden macerasında önemli kilometre taşlarını geride bırakan volkswagen Tiguan, 2019 ile birlikte bir efsaneyi küresel bazda solladı.

Şu sıralar makyajlı versiyonunun resmi detayları üzerinden gündemde olan Volkswagen Tiguan, SUV pazarında yükselen grafiğini 2019 itibarıyla da sürdürdü. 2007 sonlarında piyasaya sürülen kısa sürede altı milyon adetlik üretim barajını aşan modelin bu lineer yükselişi katlanarak devam etti. Markanın resmi verilerine baktığımızda sadece geçen yıl toplamda 910.926 adetlik üretim adedine ulaşan Tiguan, dünyadaki tüm ülkelerde pazar yakalamayı başaran nadir isimlerden birisi oldu. Yapılan son açıklamalara göre ise 2019 sonuçlarıyla birlikte Tiguan Avrupa’nın en çok satan SUV’si ve dünyanın en popüler üç SUV modeli arasında kendisine yer buldu. Bu rakamlar marka içerisinde ise Golf’ün geride bırakıldığı anlamına geliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tiguan süreç içerisinde versiyon olarak da çeşitlendi

Tiguan’ın bu başarısının arkasında yatan sebeplerinin başında, kullanıcı cephesinden gelen ilginin daha geniş bir kitleye yayılma hamlesi var. Nitekim ilk jenerasyonunun ardından kapsamlı bir değişim geçiren model, bununla birlikte aks mesafesi artırılmış Allspace versiyonuyla da pazarlara sunuldu. Uzak Doğu pazarında Tiguan L olarak kendisine yer bulan bu paketin de hiç de azımsanmayacak bir kitlesi var.

Volkswagen, Tiguan’ı üç kıtadaki dört tesiste üretiyor. Standart versiyonu, Avrupa’da üretilen aracın Çin ve Meksika gibi farklı pazarlara dağıtım yapan tesisleri de sıkı bir işleyiş içerisinde. Tiguan bu zamana kadar elde ettiği başarı çizgisini makyajlı versiyonuyla daha da ileriye taşıma potansiyelini de barındırıyor. İlk kez şarj edilebilir hibrit versiyonuna kavuşacak olan modelin teknolojik anlamdaki yenilikleri de elini ciddi anlamda güçlendirecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf