reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ren Zhengfei

Huawei kurucusundan kendisi hakkında çok şaşırtan açıklama

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kısa süre önce kişisel olarak şaşırtıcı açıklamalara imza attı. Kurucunun kendisi hakkında ilginç görüşleri var.

Huawei biliyorsunuz ulusal güvenliğe risk oluşturuyor iddiaları ve Çin ile ticari savaş doğrultusunda halen bir ABD ambargosu altında bulunuyor. Bu açıdan zor zamanlar geçiren ve büyük bir dönüşüme giren firma, tüm bu olumsuzluklara rağmen sağlam bir duruş sergiliyor ve bunun arkasında da özellikle kurucu Ren Zhengfei yer alıyor. Sık sık önemli açıklamalar yapan ve mevcut durum hakkında bilgiler veren Zhengfei, daha önce de söylediğimiz gibi her zaman şirket için pozitif bir imaj çiziyor. İşte bu durumların ışığında Zhengfei bu sefer kişisel yorumlarda bulundu. Ünlü CEO, Huawei‘nin “ruhani” değil “kukla lideri” olduğunu aktardı. Zamanla unutulmayı umduğunu belirten Zhengfei, bu konuda “Ben yaşlı bir adamım. Beni hatırlamanın ne anlamı var? İnsanlar daha çok geleceği ve dünyayı düşünmeli.” cümlelerini kuruyor. En büyük isteğinin “bir kafede tanınmadan oturmak” olduğunu aktaran Huawei kurucusu, gerçekten beklenmedik açıklamalar ile gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusu Ren Zhengfei daha önce de emeklilik hakkında konuşmuştu

Ren Zhengfei, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yaptığı bir açıklamada normalde emekli olacağını ancak yaşanan Huawei’yle ABD arasındaki sorunları nedeniyle bunu ertelediğini aktarmıştı. ABD merkezli  baskıların kendisini motive ettiğini aktaran kurucu, bu yüzden ilerleyen yaşına rağmen şirketinin başında durmayı sürdürüyor. Firma ile ABD arasındaki sorunların Donald Trump başta olduğu sürece kolay kolay çözülmesi beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji devi firmanın son harikaları