reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, “fotoğraf” konusunda bir kez daha yakalandı!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Huawei, bir kez daha fotoğraf konusunda internetin diline düştü. Firma bir kez daha yakalandı..

Huawei akıllı telefonlar gerçekten inanılmaz yüksek fotoğraf kalitesine sahip. DxOMark’a göre şu an piyasadaki en iyi kamera Türkiye’de de satılacak P40 Pro‘da yer alıyor. Ancak şirket bu sefer bu yüksek kalite ile değil, yaptığı bir hata yüzünden gündemde bulunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla teknoloji devi bir kez daha DSLR fotoğraf makinesi ile çekilen bir fotoğrafı (Yukarıda), kendi telefonlarıyla çekilmiş gibi gösterdi. Bir kez daha diyoruz çünkü buna benzer bir durum daha önce de olmuştu. Son olay konusunda bir yanlışlık olduğunu aktaran ve durum hakkında özür dileyen firmanın, bu konuya artık çok ama çok daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü gerçek anlamda internet bu tarz şeyleri affetmiyor. Firmanın üst düzey modelleri inanılmaz çok iyi fotoğraf çekiyor ve bu tarz şeyler ile buna gölge düşürülmesi iyi olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusu Ren Zhengfei kısa süre önce ilginç bir açıklamada bulunmuştu

Ünlü CEO, Huawei‘nin “ruhani” değil “kukla lideri” olduğunu aktardı. Zamanla unutulmayı umduğunu belirten Zhengfei, bu konuda “Ben yaşlı bir adamım. Beni hatırlamanın ne anlamı var? İnsanlar daha çok geleceği ve dünyayı düşünmeli.” cümlelerini kuruyor. En büyük isteğinin “bir kafede tanınmadan oturmak” olduğunu aktaran Huawei kurucusu, gerçekten beklenmedik bir açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji devi firmanın son harikaları