reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ren Zhengfei

Huawei kurucusundan iOS / Android odaklı HarmonyOS açıklaması

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kısa süre önce kendi geliştirdikleri işletim sistemi HarmonyOS hakkında bir iOS / Android açıklamasında bulundu.

Huawei biliyorsunuz ulusal güvenliğe risk oluşturuyor iddiaları ve Çin ile ticari savaş doğrultusunda halen bir ABD ambargosu altında bulunuyor. Bu yüzden firma telefonları için Android lisansı alamıyor, yeni cihazlarını açık kaynak Android ve HMS tabanlı kendi uygulama marketleri AppGallery ile gönderiyor. Ancak firma bir yandan Android’e karşı kendi işletim sistemi HarmonyOS üzerinde de çalışıyor. İşte bunun hakkında konuşan firmanın kurucusu Ren Zhengfei, HarmonyOS’un Android ve iOS‘e bir rakip olmadığını açıkladı. CEO elbette rekabetteki durumun farkında ve şimdilik HarmonyOS ile özellikle telefon pazarında pek şansları olmadığını çok iyi biliyor. Zhengfei, HarmonyOS ile iOS ve Android’i gelecekte geçmek istiyor ancak bunun için daha çok zamana ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Ancak kurucu esprili bir şekilde bunun da 300 yıl sürmeyeceğini aktarıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kurucusu Ren Zhengfei kısa süre önce çok daha ilginç bir açıklamada bulunmuştu

Ünlü CEO, Huawei‘nin “ruhani” değil “kukla lideri” olduğunu aktardı. Zamanla unutulmayı umduğunu belirten Zhengfei, bu konuda “Ben yaşlı bir adamım. Beni hatırlamanın ne anlamı var? İnsanlar daha çok geleceği ve dünyayı düşünmeli.” cümlelerini kuruyor. En büyük isteğinin “bir kafede tanınmadan oturmak” olduğunu aktaran Huawei kurucusu, gerçekten beklenmedik açıklamalar ile gündemde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Teknoloji devi firmanın son harikaları