reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS

Huawei kurucusundan dikkat çeken HarmonyOS açıklaması

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, kendi geliştirdikleri işletim sistemi HarmonyOS hakkında önemli bir rekabet açıklaması yaptı.

Huawei, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda kendi içerisinde geliştirdiği HarmonyOS isimli işletim sistemi ile ciddi şekilde ses getirdi. İlk olarak Huawei’nin ve Honor’un akıllı televizyon modelleri içerisinde kendisine yer bulan sürüm hakkında Ren Zhengfei yeni bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Zhengfei, HarmonyOS‘un iOS ve Android karşısında en az 2 hatta 3 yıla ihtiyacı olduğunu aktardı. Zhengfei bu konuda hatırlarsınız daha önce de benzer bir açıklama yapmıştı. Önemli isim kendi geliştirdikleri HarmonyOS işletim sisteminin halen telefonlar için hazır olmadığını belirtmişti. Sistemin telefonlara gelmesi için bir uygulama ekosistemine ihtiyacı bulunuyor ve bunun da ancak bir kaç yıl içerisinde kurulabileceği aktarılıyor. Kısa sürede sağlam bir ekosistem kurmanın imkansız olduğunu aktaran Zhengfei, bu açıdan şu aşamada Android kullanmaya devam etmek istediklerini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei geleceği için HarmonyOS çok ama çok önemli 

Firmanın Apple gibi kendi yazılım ve donanım dünyasını kurabilecek maddi gücü bulunuyor. Bunun yazılım tarafındaki temeli olan HarmonyOS, firmanın aktardığı kadarıyla kağıt üzerinde çok büyük potansiyel vadediyor. Tek bir alana sınırlı olmadığı için fark yaratan sürüm, Amerika ile olan sorunlar nedeniyle şimdi biraz geriye düşen Huawei’yi ileride daha da büyük bir dev firma haline getirebilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha