reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS Huawei EMUI 11

İşletim sisteminin global logosu

Çin logo

Huawei işletim sistemi HarmonyOS için yeni logo, yeni hedefler

Huawei tarafından geliştirilen işletim sistemi HarmonyOS, yakında 2.0 sürümüne geçiş yapıyor. Bundan önce sürüm için hazırlanan yeni logo çıktı.

Huawei biliyorsunuz ulusal güvenliğe risk oluşturuyor iddiaları ve Çin ile ticari savaş doğrultusunda halen ABD ambargosu altında bulunuyor. Bu yüzden firma telefonları için halen Google’dan Android lisansı alamıyor, yeni cihazlarını açık kaynak Android ve HMS tabanlı kendi uygulama marketleri AppGallery ile gönderiyor. Ancak biliyorsunuz şirket bir yandan kendi işletim sistemi HarmonyOS üzerinde de çalışıyor. İşte bu işletim sistemi, aktarıldığı kadarıyla eylül ayında uzun süredir geliştirilen 2.0 sürümüne geçiş yapıyor. Bu yeni sürümle de sistemin artık giyilebilir ürünler (Akıllı saat vb.), bilgisayarlar ve otomobillere de giriş yapacağı aktarılıyor. Şite bu sürüm öncesinde firma HarmonyOS için hazırlanan yeni logoyu görücüye çıkarttı. Aslında burada iki tane logo bulunuyor. Firma global pazar ve Çin’e özel iki farklı logo hazırlamış durumda. Ancak bizi yukarıda gördüğünüz global logo ilgilendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS yakında çok daha fazla ses getirebilir

Henüz son kullanıcının hayatına dokunamayan HarmonyOS, söylendiği kadarıyla yakın zamanda firmanın tüm cihazlarına güç verecek. Bu gerçekten oldukça iddialı ve büyük bir hedef olarak ses getiriyor. Firma Android tarafına AppGallery üzerinden çok büyük yatırım yapıyor ancak kendi işletim sistemini ilerleyen dönemde tek odağı haline getirecek gibi görünüyor. Teknoloji dünyasında hem mobil hem de masaüstü için ciddi ciddi bir üçüncü cephe (iOS -Android ve macOS – Windows karşısına) doğuyor.

İlginizi Çekebilir

2021’de elektrikli scooter yarış serisi geliyor; işte detaylar