reklamı kapat

POPÜLER

Triton Model H

Triton Model H; 1.126 km menzil ile ortaya çıkan 8 kişilik elektrikli SUV

Amerika merkezli bir girişim ürünü olan Triton Model H, son dönemlerin en iddialı elektrikli SUV modeli olarak piyasaya çıkacak.

Elektrikli dönüşümün öncü sınıfınlarının başında SUV’lerin geldiğini son dönemler inanılmaz bir ivmelenme ile çeşitlendiğini görebiliyoruz. Audi, Mercedes ve Jaguar gibi küresel isimlerle birlikte girişim niteliğindeki markaların da birbirinden iddialı modeller kısa sürede ciddi bir rekabet ortamı oluşturdu. Küresel devlerle birlikte ivmelenmesini koruyan girişim niteliğindeki markalar da yok değil. Triton Model H, teknik özellikleri itibarıyla son dönemlerde gördüğümüz en iddialı elektrikli SUV olmaya aday. Sekiz kişilik yolcu kapasitesinin yanında, 1.126 kilometrelik menzil değeriyle dikkat çeken model, Amerikaların ilgisini çekecek devasa ebatlarıyla da Cadillac gibi devlerin geleceğine rakip olacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Triton Model H hakkında öne çıkan ilk detaylar

New Jersey merkezli bir girişimin böylesine iddialı bir araçla ortaya çıkması, aslında önümüzdeki süreçteki beklentiyi artırmış durumda. Model H’de, 200 kWh kapasiteli batarya paketine yer verildiğini görüyoruz. Aracın standart olarak dört tekerlekten çekişli geleceği de motorları üzerinden kendini gösterecek. Bataryanın destekçisi ise altyapıda dört adet elektrik motoru (her tekerleğe bir adet) olacak. Bir araya geldiklerinde 1.500 beygirlik güç üreten bu motorlar, Model H’yi 0’dan 100’e yaklaşık 2,9 saniyede çıkartabiliyor. Ebatları gereği 3,3 metrelik aks mesafesine sahip olan böylesine devasa bir SUV modelinin 3 saniyenin altında 0-100 değeri tamamlayabilecek olması da altı çizilmesi gerekenler arasında. Yaklaşık 7 tonluk yük çekme kabiliyeti de potansiyel alıcılar için önemli bir kriter olabilir.10 yıl veya 240.000 km boyunca garanti verilecek olan Model H için 5.000 dolarlık depozito karşılığında sipariş alımları başladı. İlk 100 adetlik versiyon ise 135.000 dolarlık etiket fiyatı ve Founder’s Edition adıyla sahiplerine teslim edilecek.

İlginizi çekebilir

Geleceğin tasarımı Tesla Cybertruck’a yakından bakın