reklamı kapat

POPÜLER

turist denizaltı
turist denizaltı

Benzersiz deneyimler için hazırlanan 24 kişilik turistik denizaltı [Galeri]

Su altının güzelliklerini keşfetmek adına hazırlanan en yeni ürün 24 kişilik turistik denizaltı oldu. Triton imzalı araç gerçekten iddialı görünüyor.

Denizaltı araçlar biliyorsunuz büyük formlarda askeri birlikler tarafından kullanılıyor. Sivil denizaltılar ise genelde çok ufak oluyor ve çoğunlukla bilimsel araştırmalar için üretiliyor. Triton ise yeni modeliyle bunu ciddi şekilde değiştiriyor. Firmanın yeni modeli The DeepView 24, isminde de geçtiği üzere 24 kişiyi rahatlıkla su altına indirebiliyor. Yolcuların su altı güzelliklerini rahatlıkla görebilmesi için yan kısımlarında 140 mm kalınlığında büyük camlar kullanılan model, 100 metre derine kadar sorunsuz olarak inebiliyor açıklaması yapılıyor. Toplam 15 metre uzunluğunda ve 55 bin kg ağırlığında olan turistik denizaltı, gücünü elektrikten alıyor. Bünyesinde birden fazla elektrik motoru yer alan model, bu sayede hızlı şekilde iniş çıkış yapabiliyor ya da yol alabiliyor. Yerleşik pilleriyle tam 14 saatlik bir kullanım süresi sunabilen araç, çok güçlü LED aydınlatma sistemi de barındırıyor. 100 metre gibi derinliklerde harici ışık olmazsa olmaz detaylar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

24 kişilik turistik denizaltı Vietnam merkezli olarak göreve başladı

Vietnam’da yer alan lüks otel Vinpearl tarafından alındığı aktarılan model, gerçekten benzersiz bir su altı deneyimi sunacak gibi görünüyor. Koronavirüs sonrasında turistlerin akın edeceğini düşündüğümüz araç için açıklanmış bir fiyat etiketi ise bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Çin imzalı robot köpek ile tanışın