reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Karşınızda “Tesla Cybertruck Tank” ve fazlası [Galeri]

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bu sefer hazırlanan özel askeri araç tasarımlarıyla gündemde. Araç fütüristik bir tank haline dahi getirildi.

Tasarımı günlerce tartışılan Tesla Cybertruck, uzun süredir pek de gündeme gelmiyor. Henüz yollara çıkmıyor olmasıyla biraz gündemin dışında kalan Cybertruck, bu sefer sayfada gördüğünüz Jan Peisert imzalı yüksek kaliteli konseptler ile ses getirdi. Özel olarak hazırlanan bu tasarımlarda Cybertruck‘ı bir tank olarak dahi görüyoruz. Bu tasarımda palet yerine altı teker kullanan tasarımcı, buna rağmen dikkat çekmeyi sonuna kadar başarıyor. Cybertruck için hazırlanan diğer tasarımlar da askeri araç formunda öne çıkmayı biliyor. Hatta burada modelin çok “şirin” görünen ufak bir versiyonu dahi hazırlanmış durumda. Bu versiyon ağaçlık alanlar için düşünülmüş gibi duruyor. Üstünde güneş panelleri taşıyan bir diğer versiyon ise zırhlı personel taşıyıcı olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçek Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Araç 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak aracın en çok çift motorlu versiyonu isteniyor.

İlgili Video